Białoruś: wystawa o polskim marcu ’68

Wystawa zatytułowana „Marzec 1968 rok w Polsce” została otwarta w stolicy Białorusi. Ekspozycję przygotował warszawski oddział IPN przy wsparciu Instytutu Polskiego w Mińsku.

Na wystawie zaprezentowano kilkadziesiąt zdjęć i dokumentów ukazujących przebieg wydarzeń marcowych w różnych miastach Polski . Profesor Jerzy Eisler, dyrektor Oddziału IPN w Warszawie powiedział Polskiemu Radiu, że prezentowana w Mińsku wystawa w 45 rocznicę wydarzeń marca ma – jak to określił – pretekstowy charakter.”W relacjach polsko-białoruskich każde wydarzenie – sportowe, kulturalne, naukowe – jest ważne” – mówi profesor Eisler.
Z kolei Piotr Kozakiewicz, dyrektor Instytutu Polskiego w Mińsku zwrócił uwagę, że na wystawie prezentowane są również najnowsze książki wydane przez IPN. „Wszystkie te publikacje w ilości około 100 tytułów zostaną przekazane Bibliotece Naukowej Białoruskiej Akademii Nauk”- poinformował Kozakiewicz.
Wystawa poświęcona wydarzeniom marca 1968 roku w Polsce oraz wybrane wydarzenia z tego okresu na świecie była już pokazywana w kilkudziesięciu polskich i europejskich miastach. Prezentacja w Mińsku odbyła się dokładnie w 10 rocznicę jej pierwszego otwarcia w nowym gmachu biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.
IAR/KRESY.PL
Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz