On nowego roku szkolnego w szkole nr 22 w białoruskim Witebsku zostanie otworzona nowa klasa z językiem polskim nauczanym jako przedmiot fakultatywny.

Jak podaje agencja Belta, zajęcia w szkole średniej nr 22 w Witebsku będą odbywać się popołudniami i będą otwarte dla wszystkich. Ankiety wykazały, że jedna trzecia naszych uczniów jest zainteresowana nauką języka polskiego – oświadczyła dyrektorka placówki Elena Nowik.

Szkoła zamierza nawiązać ścisłą współpracę z zainteresowanymi polskimi instytucjami edukacyjnymi, zorganizować wymianę uczniów, a także, wdrożyć różne wspólne projekty naukowe i kulturalne. Na zajęcia języka polskiego będzie uczęszczać 75 uczniów.

ZOBACZ TAKŻE: Poseł Winnicki interweniuje w sprawie polskich szkół na Białorusi

Agencja Belta podaje, że Elena Nowik ma doświadczenie w tej dziedzinie, ponieważ przez sześć lat pracowała jako zastępca dyrektora szkoły średniej nr 44, gdzie pomyślnie zrealizowana jest program nauki języka chińskiego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W uroczystości otwarcia klasy wziął udział ambasador Polski na Białorusi Konrad Pawlik, przedstawiciele Departamentu Edukacji Komitetu Wykonawczego Obwodu Witebskiego a także władze lokalne. Według agencji Belta projekt jest realizowany z inicjatywy szkoły przy wsparciu Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Komitetu Wykonawczego Miasta Witebska a także Administracji Okręgu Oktyborskiego w Witebsku. Pomoc w formie podręczników ma dostarczyć Polska Macierz Szkolna na Białorusi, a wyposażenie w sprzęt audiowizualny prywatny sponsor.

kresy.pl / belta.by
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz