Dowództwo Generalne poinformowało w poniedziałek o “zdarzeniu lotniczym” z udziałem polskiego śmigłowca Mi-24. Doszło do niego w okolicach Białej Podlaskiej. Do zdarzenia wysłano kilka zastępów straży pożarnej.

Do zdarzenia wysłano kilka zastępów straży pożarnej. “6 marca 2023 roku, w okolicach Białej Podlaskiej, w terenie niezabudowanym, w trakcie próby przedlotowej doszło do zdarzenia lotniczego, w wyniku którego uszkodzeniu uległo podwozie i prawe skrzydło śmigłowca Mi-24. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń” – napisano w komunikacie Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Podkreślono, że “zgodnie z obowiązującymi w takich przypadkach procedurami okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśni Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego”.

Na pokładzie śmigłowca znajdowały się trzy osoby – przekazała ppłk Magdalena Busz z Dowództwa Generalnego w rozmowie z Polsat News. Podkreśliła, że wszystkie trafiły do szpitala na badania profilaktyczne. Wskazała, że to standardowa procedura w takich przypadkach.

Do zdarzenia wysłano kilka zastępów straży pożarnej. Służby nie udzielają więcej informacji, ponieważ zdarzenie miało miejsce na terenie wojskowym.

Uszkodzony Mi-24 to śmigłowiec szturmowy z 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu.

Zobacz także: WSJ: Czechy podarowały Ukrainie śmigłowce Mi-24

wojsko-polskie.pl / polsatnews.pl / wiadomosci.wp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply