Do wybuchu miało dojść w garażu siedziby Służby Pogranicznej sąsiadującego z Ukrainą obwodu rostowskiego. W Rosji pogranicznicy są częścią struktur Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

O wybuchu w kwaterze Wydziału Pogranicznego FSB w Rostowie nad Donem poinformowała w czwartek agencja informacyjna Interfax. „O godzinie 12.20 w warsztacie pomieszczania garażowego aparatu Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji w obwodzie rostowskim nastąpił zapłon paliw i smarów, który spowodował wybuch i częściowe zniszczenie budynku” – agencja przytoczyła oficjalne oświadczenie.

 

Budynek FSB znajduje się w centrum Rostowa. Jako pierwsze o wbuchu poinformował miejscowy wydział Ministerstwa do Spraw Nadzwyczajnych. Później gubernator obwodu Wasilij Gołubiew przekazał inforamcje o pożarze, który wybuchł w pomieszczeniach gospodarczych budynku. Gubernator twierdził, że jego przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej.

Gołubiew powiedział, że ogień rozprzestrzenił się na obszarze 800 metrów kwadratowych. metrów, w wyniku czego zawaliły się dwie ściany. Jedna osoba została ranna i trafiła do szpitala w stanie średnio ciężkim. Pisząca o sprawie białoruska, państwowa agencja BelTa twierdzi, że na skutek wybuchu bądź pożaru zginął jeden człowiek.

Według korespondenta Interfaxu z miejsca zdarzenia, na ulicy, na której wybuchł pożar, zablokowano ruch w obu kierunkach, a także ustawiono kordon, aby uniemożliwić pieszym wejście. Ponadto ruch w kierunku miejsca zapłonu jest zablokowany wzdłuż ulicy Krasnoarmejskiej od Budionnowskiego Prospektu.

Rostów nad Donem jest stolicą regionu sąsiadującego z obwodem donieckim. Leży około 50 km od formalnej granicy z Ukrainą, choć obecnie tereny kontrolowane przez Kijów zostały odsunięte przez aneksję tego obwodu przez Rosjan. Jak odgrywający ważną rolę logistyczną dla ich wysiłku zbrojnego, obwód rostowski był już celem ukraińskiego ataku.

Czytaj także: Politico: USA pospiesznie przygotowują Ukrainę do wiosennej kontrofensywy

interfax.ru/belta.by/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz