Pierwsze informacje o śmierci Hamzy bin Ladena pojawiły się w amerykańskich mediach w lipcu. W sobotę zostały one oficjalnie potwierdzone.

Śmierć syna założyciela Al Kaidy i jednego z przywódców tej organizacji potwierdził Biały Dom. Według oficjalnej informacji Hamza bin Laden zginął w czasie prowadzonej  na pograniczu Afganistanu i Pakistanu „operacji antyterrorystycznej”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zabicie bin Laden juniora „nie tylko pozbawia al-Kaidę ważnych zdolności przywódczych i symbolicznej łączności z jego ojcem, ale podważa też ważne zdolności operacyjne grupy” – napisano w oficjalnym komunikacie Białego Domu. W oświadczeniu nie skonkretyzowano kiedy przeprowadzono akcję, która doprowadziła do wyeliminowania jednego z przywódców ugrupowania terrorystycznego ani też jak była rola Amerykanów w operacji. Jednak musiało to mieć miejsce w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy, bowiem jeszcze w lutym bieżącego roku władze USA wyznaczyły nagrodę w wysokości miliona dolarów za informacje umożliwiające schwytanie bądź zabicie Hamzy bin Ladena.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Al Jazeera przypomina, że Hamza przebywał ze swoim ojcem w okresie przed atakami terrorystycznymi w Nowym Jorku w 2001 r. Był wtedy dzieckiem. Według telewizji Hamza dożył wieku 30 lat. Amerykanie w czasie akcji odnaleźli też nagrania wideo świadczące, że Hamza ożenił się z córką innego przywódcy organizacji.

Czytaj także: Płoną rafinerie w Arabii Saudyjskiej – kraj pozbawiony połowy mocy produkcyjnej w sektorze naftowym [+VIDEO]

aljazeera.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz