W Sewastopolu ujęto ukraińskiego szpiega

Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej twierdzi, że schwytała jej obywatela współpracującego z ukraińskim wywiadem.

Informację o zatrzymaniu rosyjskiego obywatela szpiegującego dla Ukrainy podała w czwartek za FSB agencja informacyjna RIA Nowosti. Nagranie z samego zatrzymania podejrzanego, którym, jak z niego wynika, jest młody mężczyzna, pojawiło się na kanale agencji na Telegramie.

Podejrzany miał według FSB przekazywać Ukraińcom informacje o Flocie Czarnomorskiej, której główna baza znajduje się właśnie w Sewastopolu. FSB nie podała jednak żadnych bardziej szczegółowych informacji na temat podejrzanego o szpiegostwo i jego działalności.

Do zatrzymania doszło w dniu w którym na Półwyspie Krymskim startują wielkie ćwiczenia wojskowe. Koncentracja żołnierzy i sprzętu na ich potrzeby znacznie zwiększyła napięcia w relacjach Rosji i Ukrainy, a także Rosji i USA oraz państw Unii Europejskiej.

RIA Nowosti przypomniała, że na Krymie dość często dochodzi do postępowań w sprawie szpiegostwa. W marcu Sąd Miejski Sewastopola uznał za winną szpiegostwa emerytkę, która również miała przekazywać informacje wojskowe ukraińskiemu wywiadowi. Kobieta usłyszała wyrok 12 lat pozbawienia wolności.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

Czytaj także: Polak usłyszał w Rosji wysoki wyrok za szpiegostwo [+VIDEO/+FOTO]

ria.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz