Wasyl Hrycak zwrócił się przy tym bezpośrednio do szefa FSB „jak oficer do oficera” z wezwaniem do „zatrzymania się”. Przypomniał mu przy tym, że „Putin nie jest wieczny”.

Szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wasyl Hrycak zwrócił się do szefa rosyjskiej Federacyjnej Służby Bezpieczeństwa Aleksandra Bortnikowa z wezwaniem do, jak się wyraził, powstrzymania organizacji zamachów terrorystycznych na terenie Ukrainy. Słowa zostały skierowane za pośrednictwem telewizji.

Zwracam się do pana jak oficer do oficera… Nawet w warunkach wojny są zasady, jakich pracownicy służb specjalnych nie mogą naruszać. Pan przekroczył wszystkie granice, jakie tylko można przejść. I pan, i ja wiemy, że w organizację zamachów terrorystycznych na terytorium Ukrainy – w Odessie, w Charkowie, w Chersoniu i w innych miejscach, byli zaangażowani pracownicy służb specjalnych Federacji Rosyjskiej. – powiedział Hrycak na antenie kanału telewizyjnego „Priamyj”.

Hrycak dodał, że wskutek zamachów „zginęły dziesiątki ludzi, wielu ludzi zostało rannych”.

Przeszedł pan granicę, był pan gotowy wysadzać swoich, obywateli Federacji Rosyjskiej, aby destabilizować sytuację w FR i dać podstawy do wtargnięcia na Ukrainę, do rozpoczęcia kampanii na pełną skalę… Czy pan rozumie, do jakich geopolitycznych skutków mogą doprowadzić te działania, za które przyjdzie odpowiedzieć, bo obecna władza, w tym Putin, nie jest wieczna? – pytał Hrycak.

Szef SBU wezwał Bortnikowa do zakończenia działań, o które go oskarżył.

W pańskiej mocy jest to zatrzymać. Zatrzymajcie się – wzywał Hrycak.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że 27. czerwca w wyniku eksplozji samochodu w Kijowie zginął Maksym Szapował, dowódca ukraińskiego „specnazu” – sił specjalnych wywiadu wojskowego, podległego ministerstwu obrony. Sprawę zakwalifikowano jako atak terrorystyczny. Ukraińskie media podawały, że że zamach mogły zorganizować rosyjskie służby specjalne. Tego samego dnia w pobliżu miejscowości Konstantynówka w obwodzie donieckim wyleciał w powietrze samochód z czterema funkcjonariuszami SBU, w tym pułkownikiem Jurijem Woznym. W komunikacie SBU podano, że byli oni w trakcie wykonywania obowiązków służbowych.

Ostatnio podczas Dnia Niepodległości Ukrainy (24. sierpnia) w centrum Kijowa w pobliżu budynków rządowych eksplodował ładunek wybuchowy raniąc 3 osoby.

Kresy.pl / Ukraińska Prawda
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz