Komenda Główna węgierskiej Policji poinformowała w piątek, że jej funkcjonariusze wykryli dwa tunele wykopane pod granicą węgiersko-serbską.

Już w czwartek o wykryciu tuneli wykopanych pod granicą wspomniał Gergely Gulyás szef Kancelarii Premiera Węgier. Pierwszy z tuneli miał wylot zlokalizowany niedaleko miejscowości Ásotthalom w regionie Csongrád, drugi w okolicy Csikéria w komitacie Bács-Kiskun. Ten pierwszy miał 34 metry długości, drugi prawie 22 m. Tunele zostały wykryte przez funkcjonariuszy patrolujących ten odcinek granicy. W tunelu koło Ásotthalom funkcjonariusze zatrzymali 44 nielegalnych imigrantów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Tunele zostały wykonane bez użycia żadnych maszyn. Tunele nie były obudowane żadną konstrukcją przez co tworzyły duże niebezpieczeństwo dla przebywających w nich ludzi. Wloty do tuneli były starannie zamaskowane roślinnością, jak relacjonuje portal Interia.

Węgry nadal znajdują się pod presją migracyjną. Tylko w zeszłym tygodniu węgierscy funkcjonariusze uniemożliwili przekroczenie granicy 227 osobom, a 661 zatrzymali już na terytorium Węgier.

Węgry były pierwszą ofiarą kryzysu migracyjnego jaki wybuchł w 2015 r. To właśnie przez ten kraj wielkie fale nielegalnych migrantów z Afryki, Bliskiego Wschodu oraz Bałkanów usiłowały przedostać się do Unii Europejskiej. W tymże roku, na obszar Węgier przedostało się 378 tys. migrantów. Władze Węgier zareagowały na to szybko budując trwałą barierę na południowej granicy oraz zaostrzając kary za nielegalne przekraczanie granicy państwowej.

interia.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz