Banderowcy prowokują Rosję do wojny – uważa ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

„Za kilka dni Europa wspominać będzie 100. rocznicę zamachu w Sarajewie, którego dokonali fanatyczni członkowie serbskiej „Czarnej Ręki”. To wydarzenie przyczyniło się bezpośrednio do wybuchu I wojny światowej. Dziś sytuacja na Ukrainie jest podobna. Napięcie rośnie z dnia na dzień, a nad wydarzeniami z władz państwowych nikt nie panuję.Wystarczy jeden nieopatrzny ruch, a wybuchnie konflikt na niewyobrażalną skalę” – pisze ks. isakowicz na swoim blogu.„Zobacz film z ataku na ambasadę w Kijowie. To prowokowanie lwa poprzez szarpanie go za ogon. I do czego to doprowadzi? Nawiasem mówiąc banderowcy albo są kompletnymi durniami, nie potrafiącymi przewidzieć skutków swoich czynów, albo też są manipulowani przez rosyjskie KGB, które w ten sposób chce stworzyć pretekst do zbrojnego najazdu” – zauważa ks. Isakowicz.

Isakowicz.pl

Banderowcy atakując ambasadę prowokują Rosję do wojny [+VIDEO]
Oceń ten artykuł

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz