AWPL przeciw wydatkom na obronę Litwy

Akcja Wyborcza Polaków na Litwie (AWPL) jest przeciwna zwiększeniu wydatków na obronę w tym kraju. Porozumienie o zwiększeniu wydatków na obronę do 2 procent PKB poparły wszystkie partie polityczne na Litwie z wyjątkiem AWPL i Chłopskiego Związku Zielonych.

Marszałek litewskiego Sejmu Irena Degutiene powiedziała, że należy tylko ubolewać, iż polska partia nie poparła tego ważnego projektu. Degutienene podkreśliła, że takie porozumienie jest szczególnie ważne przed zbliżającym się szczytem NATO w Chicago. Mają tam zapaść ważne decyzje w sprawie obrony przestrzeni powietrznej państw bałtyckich w ramach misji „Air Policing”. „Ważne jest pokazanie, że Litwa przestrzega międzynarodowych zobowiązań i zachowuje ciągłość polityki, nie zważając na to, jaka opcja polityczna aktualnie sprawuje władzę” – oświadczyła marszałek litewskiego Sejmu.
Poseł AWPL Leonard Talmont powiedział, że o porozumieniu w sprawie zwiększenia wydatków na obronę został poinformowany zbyt późno i nie zdążył się zapoznać z tym dokumentem.

IAR/KRESY.PL
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz