W sobotę w Pakistanie doszło do ogólnokrajowej awarii prądu, w wyniku której ponad 200 milionów ludzi pozostało bez elektryczności, mówią urzędnicy i mieszkańcy. Nie jest jasne, jak długo to potrwa – poinformował portal BNO News.

Jak poinformował portal BNO News, pakistańscy urzędnicy i mieszkańcy poinformowali w sobotę, że w ich kraju doszło do olbrzymiej awarii prądu, w wyniku której 200 milionów osób pozostało bez elektryczności. Nie jest jasne, jak długo to potrwa.

Incydent rozpoczął się o godzinie 23:45 czasu lokalnego w sobotę, kiedy zanotowano awarie zasilania we wszystkich głównych miastach, w tym w Karaczi, Islamabadzie, Lahore, Peszawarze i Rawalpindi.

Senator Faisal Javed Khan poinformował, że awaria jest „ogólnokrajowa” i spowodowana nagłym spadkiem częstotliwości w systemie przesyłowym. „Powiedziano nam, że usterka techniczna zostanie wkrótce usunięta” – zapwenił.

Minister energii Omar Ayub Khan napisał na Twitterze, że doszło do awarii systemu przesyłu energii. Dodał, że wyjaśnianie odpowiedzi wyjaśniającej i wezwał mieszkańców kraju do zachowania spokoju.

Rzecznik ministerstwa energii przekazał, że spadek częstotliwości był wynikiem „usterki” w Guddu o godzinie 23:41. „Elektrownie zostały wyłączone z powodu spadających częstotliwości” – poinformowało ministerstwo.

W styczniu 2015 roku w Pakistanie doszło do wielogodzinnej przerwy w dostawie energii, w wyniku której nawet 80 procent kraju pozostało bez prądu. Jeśli potwierdzi się, że sobotni brak prądu będzie miał zasięg ogólnokrajowy, będzie to jeden z największych w historii świata.

Kresy.pl/BNO News

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz