Celem komisji jest globalne monitorowanie równości płciowej.

Hiller Neur, szef organizacji UN Watch, która jako pierwsza poinformowała o członkostwie Arabii Saudyjskiej w komisji, nazwał je „absurdem”. – Wybierając Arabię Saudyjską, aby ta strzegła praw kobiet, to tak jakby komendantem straży pożarnej zrobić podpalacza – powiedział Neuer.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Arabia Saudyjska: Areszt za zdjęcie bez hidżabu

Zwrócił uwagę, że kobiety w Arabii Saudyjskiej muszą mieć nad sobą męskiego patrona i że nie mogą kierować autami.

Kresy.pl / Thehill.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    To ewidentny absurd,by Arabia Saudyjska strzegła praw kobiet,chociaż nie miałbym nic przeciw by jewropejskie feministki takiemu strzeżeniu Arabii Saudyjskiej zostały poddane-może wiele by zrozumiały.Zadziwiającym jest wynik onz-towskiego głosowania.W tajnym głosowaniu udział bowiem wzięło 54 członków Rady,z czego za przyjęciem Arabii Saud. do komissji głosowało 47-iu z nich.Oczywiście,że chodzi o Komisję d/s promocji umacniania pozycji kobiet.Jak wyłączymy szare komórki to może jest OK,jak je włączymy to okazuje się,że pseudopoprawnościowi mędrcy ONZ mają jaja,niczym głupkowate balony.

  2. UPAdlina
    UPAdlina :

    czy ktoś ma jeszcze wątpliwości co do faktu, że ten świat to istny DOM WARIATÓW ??…….Ludobójczy reżim ssaudów jest jednym z najbardziej represyjnych względem kobiet reżimów, co jednak nie przeszkadza zachodnim degeneratom na wybranie go do piastowania takiej funkcji !!………..Z jednej strony to dobrze, bo chyba nawet największe barany w końcu obudzą się ze snu o „zachodniej cywilizacji dobra” !!