Kongres USA ujawnił fragment raportu dotyczącego zamachów z 11 września 2001 roku. Według autorów dokumentu z 2002 roku, władze Arabii Saudyjskiej mogły być powiązane z terrorystami, w tej sprawie prowadzono dochodzenie.

Piętnastu spośród dziewiętnastu zamachowców, którzy przeprowadzili ataki na wieże World Trade Center i Pentagon, było obywatelami Arabii Saudyjskiej. Jak podejrzewają FBI i CIA, niektórzy mogli mieć związek z osobami, które były bezpośrednio powiązane z członkami saudyjskiego rządu.

Zaznaczono, że część informacji, określana mianem „tropów”, nie została zweryfikowana. Sam dokument wzbudzał wcześniej wiele kontrowersji. Stąd zdecydowano się na jego odtajnienie.

Według Białego Domu brak wiarygodnych dowodów na udział władz Arabii Saudyjskiej w przygotowywaniu zamachów. Takie stanowisko administracji Obamy w tej kwestii władze tego kraju przyjęły z zadowoleniem. Saudowie są jednymi z najważniejszych sojuszników USA na Bliskim Wschodzie.

Onet.pl / IAR / Kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. rawen
  rawen :

  Generał Amerykańskich Sił Zbrojnych zaprzecza istnieniu Al-Kaidy i terroryzmu, wojna z terroryzmem toczona przez Amerykę jest najbardziej oczywistym kłamstwem, w który rząd USA nawet nie ma zamiaru się bawić!

  Program „Nowy Wiek Ameryki” dotyczący przebudowy armii Stanów Zjednoczonych w ramach Amerykańskiego Instytutu Przedsiębiorczości, w którym głównym punktem odniesienia jest inwazja na Irak planowana przed 11 września 2001r. http://cryptome.org/rad.htm

  Kłamstwa nie ukrywano nigdy – terroryzm jest ogólnoświatową propagandą dla tych, którym amerykański rząd z kpiną śmieje się prosto w twarz i nie sposób mówić o teorii spiskowej, jeżeli Ameryka sama podsuwając ślady oszustwa trzyma mimo to wielu ludzi w ignorancji!

  Zamachy z 11 września są robotą rządu amerykańskiego i nie jest to teoria spiskowa! Bardzo wielu poważnych, wysoko postawionych wojskowych, rządowych naukowców oraz oficjeli, ludzi ze społeczności wywiadowczej, którzy współpracują również z innymi rządami, neguje wprost oficjalną wersję zamachów z 11 września, inaczej mówiąc – przyznając, że jest to zbrodnia rządu amerykańskiego na populacji amerykańskiej! Oto dowód: http://patriotsquestion911.com/
  Ale więcej na ten temat dowiesz się poniżej…

  „To smutne, że z powodów politycznych nie można wprost mówić tego, co wszyscy wiedzą – że wojna w Iraku toczy się głównie o ropę”
  – Nie było by w tym zdaniu nic zaskakującego, poza faktem, że padły one z ust samego Alana Greenspana, który przez 20 lat był szefem Amerykańskiej Rezerwy Federalnej finansującej każdą wojnę z udziałem Stanów Zjednoczonych, łącznie w Wietnamem, Koreą, Zatoką Perską, Afganistanem i Irakiem, oraz II wojną światową, włączając hitlerowski najazd na Polskę i jego dojście do władzy w III Rzeszy, jak i również po zrzucenie bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki.

  Jeżeli nie ma „światowego terroryzmu”, zaś dowódzwo Pentagonu nawet pomimo największego zamachu terrorystycznego w historii USA nie widziało powodów do inwazji na Irak…skąd więc zamachy 11 września 2001 przez terrorystów przeprowadzone, lub też jaką rolę odgrywały?

  Jednym z najważniejszych pojęć, powiązanych z terroryzmem jest operacja fałszywej flagi.
  ZRÓDŁO: http://wezwaniedoprawdy.pl.tl/Terroryzm.htm

 2. mix
  mix :

  To jest całkiem jasne pogrożenie palcem Arabom żeby się grzecznie słuchali bo w przeciwnym razie może zapukać do nich „demokracja”. Swoją drogą niezwykle ciekawe, że o tych knujących Arabach nic nie wiedział tak zwykle świetnie poinformowany Mossad.

 3. leszek1
  leszek1 :

  Nowy ciekawy trop. Tylko nie wiadomo dlaczego (miedzy innymi) Prezydent Israela nie przybyl tego dnia do NY na zapowiedziana wizyte, a israelscy filmowcy filmowali spokojnie to wydarzenie z dachu bezpiecznego wiezowca. O tym, ze prawie wszyscy Zydzi zatrudnieni w WTC byli na urlopach i zwolnieniach lekarskich w dniu 11 wrzesnia, nawet nie warto wspominac, bo to taki dziwny przypadek.