Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron zaapelowali w niedzielnej rozmowie telefonicznej do prezydenta Rosji Władimira Putina, o skłonienie rządu Syrii do wprowadzenia rozejmu we Wschodniej Ghucie.

Informację o rozmowie telefonicznej Angeli Merkel, Emmanuela Macrona i Władimira Putina przekazał rzecznik prasowy niemieckiego rządu Steffen Seibert.

Merkel i Macron dali jasno do zrozumienia rosyjskiemu przywódcy, że zawieszenie broni jest warunkiem znalezienia politycznego rozwiązania syryjskiego kryzysu w ramach rozmów pokojowych prowadzonych w Genewie pod auspicjami ONZ – stwierdził rzecznik niemieckiej kanclerz.

ZOBACZ TAKŻE: Nagranie z nalotu USA w Syrii. Media: wśród zabitych m.in. Rosjanie z Grupy Wagnera [+VIDEO]

W komunikacie służb prasowych Merkel podkreślono, że Francja i Niemcy nadal pragną współpracować z Rosją i innymi partnerami w celu doprowadzenia do rozejmu, który pozwoli na dostarczenie pomocy humanitarnej i przeprowadzenie ewakuacji poza strefą konfliktu we Wschodniej Ghucie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W sobotę Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła rezolucję żądającą wprowadzenia 30-dniowego zawieszenia broni w Syrii. Rozejm ma umożliwić udzielenie pomocy i ewakuację rannych ze Wschodniej Ghuty, gdzie w nalotach w ciągu ostatnich siedmiu dni śmierć poniosło ponad 500 osób.

Projekt rezolucji przedstawiony 9 lutego przez Szwecję i Kuwejt był od tego czasu wielokrotnie poprawiany na życzenie Rosji, popierającej rządy prezydenta Baszara el-Asada.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz