Niemiecki minister spraw wewnętrznych chce powołania pełnomocnika rządu do spraw coraz częstszych antysemickich incydentów.

Szef niemieckiego MSW Thomas de Maiziere uważa, że w Niemczech niebezpiecznie rośnie liczba antysemickich incydentów. Minister przyznał, że propozycja powołania pełnomocnika jest wywołana nie tylko z ostatnimi zajściami na niemieckich ulicach, ale również z rosnącymi w ostatnich latach antysemickimi nastrojami w kraju.

Po decyzji prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela na ulicach Berlina palono flagi izraelskie i gwiazdy Dawida. Demonstranci krzyczeli również m. in. „Izrael to państwo terrorystów” i „Izrael morduje dzieci”.

ZOBACZ TAKŻE: Merkel: Antysemityzm to jeden z największych problemów w Niemczech

De Maiziere oświadczył, że wrogość do Żydów nie może ponownie zwyciężyć w Niemczech. Podkreślił, że każdy, nawet pojedynczy objaw antysemityzmu jest to o jeden taki przypadek za dużo. To jest wstyd dla naszego kraju – tłumaczy minister spraw wewnętrznych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

O powołanie pełnomocnika do spraw antysemityzmu w federalnym rządzie od miesięcy starają się żydowskie organizacje w Niemczech. Propozycję ministra de Maiziere znalazła poparcie u przewodniczącego Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josefa Schustera.

Kresy.pl / tvp.info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz