Solista odśpiewał pieśń rozpoczynając od słów „Deutschland, Deutschland uber alles”.

Tenisowy Puchar Federacji ma miejsce na Hawajach. Wczoraj miał zostać rozegrany mecz pomiędzy reprezentującą Stany Zjednoczone Alison Riske i grającą dla Niemiec Andreą Petkovic. Tradycyjnie przed spotkaniem odegrano hymny państwowe. Hymn USA został odegrany prawidłowo, jednak w przypadku Niemiec zamiast obowiązującej obecnie wersji, odśpiewano wersję sprzed II wojny światowej. Zaczynała się ona od słów „Niemcy, Niemcy ponad wszystko”. Śpiewanie tego fragmentu „Pieśni Niemców” nie jest wprawdzie zakazane, ale od 1991 roku hymnem RFN formalnie jest tylko trzecia zwrotka utworu.CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Zagrali hymn z „Borata”: władze Kazachstanu oburzone

Grająca dla Niemiec tenisistka stwierdziła: Nigdy w całym moim życiu nie czułam się bardziej zlekceważona. To niewyobrażalny wręcz przykład ignorancji. Jest mi po prostu przykro.Dodała również, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca w Stanach Zjednoczonych w XXI wieku.

Amerykański Związek Tenisowy przeprosił w oświadczeniu zawodników oraz cały sztab niemieckiej reprezentacji. Dodali, że cała sytuacja nigdy więcej się nie powtórzy.

kresy.pl / onet.pl / reuters.com

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz