Jeoffrey Pyatt, Ambasador USA na Ukrainie powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że Stany Zjednoczone przeznaczą 120 mln dolarów na szkolenie i wyposażenie ukraińskiej armii. Kwestią dyskusji jest zgoda na włączenie do tego zakresu tzw. broni śmiercionośnej.

„Kongres USA zatwierdził przyznanie w tym roku kwoty 120 mln dolarów na szkolenie i zakup wyposażenia. Jedyną kwestią, jaka obecnie jest dyskutowana, jest uwzględnienie w tym broni śmiercionośnej”– powiedział Pyatt. Według niego, przyznanie takiego uzbrojenia nie jest jednak tak istotne jak sprawa reform ukraińskiego sektora obronnego. Potwierdził również, że USA dysponują obszernym materiałem dowodowym dotyczącym dostaw rosyjskiego uzbrojenia do Donbasu, jak również obecności tam rosyjskich oddziałów.

Ukrinform.ua / Kresy.pl

15 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. ruskiagent
  ruskiagent :

  Bogaci ci Amerykanie, ja stać ich na wyrzucanie pieniędzy w błoto(choć wyrzucenie pieniędzy w błoto zapewne prędzej przyniosło by zysk, niż wydanie ich na szkolenie czegoś, czego istnienie po ostatnim Wielkim Ukraińskim Zwycięstwie Pod Debalczewem jest czysto teoretyczne. A jeśli chodzi o dowody obecności wojsk FR na terytorium Ukrainy, to ja jestem w posiadaniu wielkiej ilości zdjęć, pokazujących jak dziesiątki pskowskich dywizji wjeżdżają na terytorium Niepodległej Ukrainy, prowadzone przez samego Putina jadącego na niedźwiedziu, czołgów T-90 z Miedwiediewem na czele, i jeszcze Buriatów prowadzonych przez min. Ławrowa, posyłanych do walki jako że przez wielkie straty zadane moskalskim najeźdźcom przez bohaterskich Ukraińców zaczęło już brakować Rosjan. Też ich nie pokaże, ale kto śmie wątpić moim słowom?

    • amstaf358
     amstaf358 :

     – Stany Zjednoczone mają dowody świadczące o udziale generałów rosyjskich w walkach w Donbasie – oświadczył ambasador USA w Kijowie Geoffrey Pyatt w rozmowie z ukraińską telewizją Inter. Zaznaczył, że konflikt może rozwiązać „jeden telefon”. – Telefon od Władimira Putina – mówił dyplomata. Dowódcy operacji terrorystycznej w Donbasie informują zaś, ze rebelianci nadal ostrzeliwują pozycje wojsk ukraińskich. Ataki nasiliły się na odcinku w kierunku donieckim.

     – Uważamy, że taktycznymi operacjami wojennymi w Donbasie oprócz generałów, dowodzą także oficerowie rosyjscy i że Rosja wykorzystuje w walkach nowoczesne systemy naprowadzania rakiet ziemia-powietrze – mówił amerykański ambasador na Ukrainie
     Dyplomata podkreślił, że „regularne wojska rosyjskie brały udział w walkach o Debalcewe, jeden z najważniejszych węzłów kolejowych na wschodzie Ukrainy”, także wtedy, kiedy obowiązywały ostatnie porozumienia pokojowe z Mińska dotyczące zawieszenia broni i wycofania ciężkiego sprzętu ze strefy zdemilitaryzowanej.

     • kmicic
      kmicic :

      Separatyści to Rosjanie, więc nie ma się co dziwić, że Pupcio pomaga swoim rodakom walczącym z faszystami. Druga sprawa to odepchniecie „zachodu” od swoich granic. Z rosyjskiego punktu widzenia poprawna decyzja. USA zrobiłoby to samo mając przeciwnika blisko swojej granicy.

     • amstaf358
      amstaf358 :

      „Gonią naiwnych ludzi jak mięso armatnie, na pewną śmierć” ,powiedział Niemcow w ostatnim wywiadzie..

      Na koniec tego wywiadu Niemcow znowu odniósł się do wojny z Ukrainą. Podkreślił z całą mocą, że to kłamstwo, że rosyjscy żołnierze nie giną na Ukrainie. – Widzimy ich mogiły w Kostromie, w Pskowie, w Niżnym Nowogrodzie. Czemu pan kłamie, że na Ukrainie nie ma naszej broni? – pytał, zwracając się do Putina. – A w tekście porozumień mińskich sam pan potwierdził, że zostaną zabrane z frontu wyrzutnie Tornado-S. Te baterie rakiet ma tylko rosyjska armia, i to dopiero od 2014 roku – dodał.

      Zwrócił też uwagę na to, jak rosyjski rząd za pomocą propagandy zaszczepia w ludziach nienawiść i agresję. – Dlaczego twój brat, mąż, przyjaciel pojechał walczyć? Zobaczył w telewizorze, że Ukrainę przejęli faszyści. Zobaczył i nie mógł tego znieść. To pełny cynizm. To rozsiewanie nienawiści. Tym samym oni gonią naiwnych ludzi jak mięso armatnie, na pewną śmierć. A przy tym Putin nie ponosi za to prawnej odpowiedzialności, nie wypłaca rodzinom ofiar po 3 miliony rubli, jak rodzinom żołnierzy. Przecież to ochotnicy …..

     • polonus
      polonus :

      Niemcow powiedział: “Zobaczył w telewizorze, że Ukrainę przejęli faszyści. … To rozsiewanie nienawiści.” No to Niemcow był przeciwko nienawiści do faszystów? Bronił faszystów? To faszysta! Naród polski stracił 20% ludności przez faszystów. Na kulę w łeb ten faszysta zasłużył. Dziekuję Panu za ten cytat. Nie wiedziałem kim ten Niemcow naprawdę był. Co za typ.

     • ruskiagent
      ruskiagent :

      Niemcow to, Niemcow tamto, czyżby ś.p Niemcow był wyrocznią jakąś, czy co? Zapewne za to zastrzelił go osobiście sam Putin, karabinem podanym przez Miedwiediewa i nabojem podanym przez Ławrowa. I kolejny raz nie ma żadnych dowodów. Proszę mi przedstawić zdjęcie, a najlepiej film co do którego jest 101% pewności, że nie jest fotomontażem, na którym znajdują się regularne oddziały wojsk rosyjskich, w miejscu dającym się na 100% określić jako Donbas na podstawie powszechnie dostępnych w sieci zdjęć. Póki co czegoś takiego nie ma, bo jak by było to na okrągło, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu pokazywały by wszelakie media na całym świecie, a tak to teraz jedynym „dowodem” są tyrady rzecznika Łysenki, o rozbijanych rosyjskich kolumnach pancernych i pskowkich dywizjach, oczywiście bez strat po stronie ukraińskiej.

   • ruskiagent
    ruskiagent :

    nie, idąc ukraińskim tokiem rozumowania, to tak jak teraz „separatyści-terroryści” strzelają sami do siebie, tak pewnie na Wołyniu Polacy sami siebie rąbali siekierami(a kto wie, może i w Oświęcimiu Żydzi sami siebie gazowali, w polskich obozach zagłady, a wyzwolili ich bohaterscy Ukraińcy razem z Niemcami, najechanymi przez ZSRR)