Zdaniem prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki już niedługo problem rosnących cen straci na aktualności.

Aleksandr Łukaszenka stwierdził: – Ludzie jeszcze się tym ekscytują, ale jestem pewien, że jeśli uda nam się zahamować i utrzymać inflację na obecnym poziomie przez kilka następnych lat, to społeczeństwo zapomni o wzroście cen.

Prezydent Białorusi nie wyklucza, że na koniec roku poziom inflacji będzie znacznie niższy niż zakładano. – Wzrost cen powinien być stopniowy i niewysoki, a spadek gładki i powolny, żeby inflacja wyniosła 3-4 proc. w roku – nadmienił Aleksandr Łukaszenka.

Prezydent zauważył, że tendencja spadku cen jest widoczna również na Ukrainie i w Rosji.  – Kiedy ceny nie wzrastają to zyskuje na tym zarówno społeczeństwo, jak i producenci, którzy dostosowują koszty wytwarzanych dóbr – dodał.

Od początku tego roku wzrost cen towarów i usług na Białorusi wyniósł 2,7 proc. Władze prognozują, że do końca tego roku nie będzie on większy niż 9 proc. W ciągu ubiegłego roku ceny towarów i usług na Białorusi wzrosły o 10,6 proc., a w 2015 roku o 12 proc.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że kilka dni temu amerykańska administracja podjęła decyzję o przedłużeniu sankcji wobec białoruskich urzędników na kolejny rok. 

Ten krok przypomina działania amerykańskie sprzed lat. Żałujemy, że polityka nowej administracji utrwala przestarzałe i krzywdzące stereotypy o Białorusi – oznajmiła Maria Wańszina szefowa Biura Prasowego MSZ Białorusi.

Zdaniem Mińska absolutnie nie do przyjęcia jest stanowisko Stanów Zjednoczonych traktujące Białoruś jako zagrożenie dla USA. Mińsk uważa, że robi wszystko, co możliwe dla wzmocnienia bezpieczeństwa regionalnego i międzynarodowego.

CZYTAJ TAKŻE: Polski paralotniarz wleciał na Białoruś. Grożą mu konsekwecje

Naszym celem jest kontynuacja rozpoczętego już konstruktywnego dialogu ze stroną amerykańską i konsekwentnie opowiadamy się za prowadzeniem dwustronnych relacji, których rozwój będzie wpływał pozytywnie na politykę zagraniczną Waszyngtonu” – informuje białoruski MSZ.

Sankcje przewidują blokadę kont białoruskich urzędników w amerykańskich bankach, zakaz wjazdu na teren USA oraz zabraniają amerykańskim przedsiębiorstwom prowadzenia interesów z urzędnikami.

Kresy.pl/tut.by
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz