Poseł Kukiz’15 uważa, że porozumienie może zupełnie zniszczyć polskie rolnictwo.

Andruszkiewicz przedstawił stanowisko ugrupowania Kukiz’15: Obawiamy się, że tanie, niezdrowe jedzenie z Kanady zaleje nasz rynek. Dojdzie do eliminacji naszego rolnictwa, ponieważ nie będziemy w stanie konkurować z nimi. Jak dodał, umowa CETA o wolnym handlu z Kanadą jest dla nas szkodliwa na wielu płaszczyznach.

Zdaniem posła Kukiz’15 Polska straci rynki zbytu w Europie Zachodniej, co w konsekwencji może doprowadzić do wzrostu bezrobocia oraz pojawienia się zjawiska offshoringu polskiego przemysłu np. do Azji.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Krzysztof Bosak: USA naciskały na Polskę ws. CETA i TTIP, wiążąc je z polityką obronną
Rząd PiS za tymczasowym stosowaniem CETA

Polityk stwierdził: CETA to pułapka. Po wyeliminowaniu małych i średnich gospodarstw rolnych ceny kanadyjskich towarów wzrosną, a pozostanie niska jakość. Według posła najważniejszą kwestią dla polskiej polityki powina być teraz ochrona rolnictwa. Dodał, że każde zdrowe państwo powinno chronić swoje rynki. Andruszkiewicz uważa równocześnie, że korzystny dla naszego kraju byłby handel technologiami, gdyż Kanada posiada już wysoko rozwinięte technologie, a Polska dobrze wykształcone kadry inżynierskie i techniczne.

kresy.pl / tvp.info

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz