Agencja Závecz Research przeprowadziła sondaż, z którego wynika, że ​​tylko 20% Węgrów zaakceptowałoby homoseksualnego premiera – poinformował w sobotę  portal Daily News Hungary.

Jak poinformował w sobotę portal Daily News Hungary, agencja Závecz Research przeprowadziła sondaż, z którego wynika, że ​​tylko 20% Węgrów zaakceptowałoby homoseksualnego premiera.

20% osób zaakceptowałoby homoseksualnego premiera, 72% jest temu przeciw, a 8% odmówiło odpowiedzi. Wśród wyborców Fideszu 14% zaakceptowałoby homoseksualnego premiera, 78% byłoby przeciw, a 5% nie odpowiedziało na pytanie. Wśród wyborców opozycji 28% stwierdziło, że homoseksualny premier zostanie zaakceptowany, 66% odpowiedziało „nie”, a 6% nie odpowiedziało.

Media zapytały członków Fideszu o ten kontrowersyjny temat, a odpowiedzi bardzo się od siebie różniły. Zsolt Semjén powiedział Telexowi, co następuje:

„Jako rodzic myślę, że byłoby oburzające, gdyby jacykolwiek transwestyci lub ludzie o różnych preferencjach podeszli do mojego dziecka i zaczęli wyjaśniać treści seksualne, których nie chcę, aby moje dziecko słyszało. Dzieci w szkołach i przedszkolach muszą być chronione przed impulsami seksualnymi, na które nie są przygotowane i z którymi ich rodzice się nie zgadzają”.

Media węgierskie zapytały również kilku prawicowych polityków, czy zaakceptowaliby otwarcie homoseksualnego członka partii politycznej. Judit Varga powiedziała, że „może się to zdarzyć w każdej chwili. To jest XXI wiek i wolny kraj. Nawet premier powiedział, że dla nas wolności jednostki są skarbem”.

Zobacz też: Węgry tracą dostęp do 200 mln euro z tzw. „funduszy norweskich”

To samo pytanie zostało skierowane do Zsolta Semjéna, który powiedział, że nie będzie do tego entuzjastycznie nastawiony, ale nie uważa, że ​​jest to powód do wykluczenia. Powiedział też, że homoseksualizm jest grzechem.

RTL skierowało pytania do Zsófii Rácz, zastępcy sekretarza stanu ds. młodzieży, która powiedziała, że ​​nie wie o żadnej szkole ani przedszkolu, w których homoseksualizm jest celowo promowany, ale to nie znaczy, że nie ma żadnego. Dodała, że ​​w szkołach jest wielu psychologów i nauczycieli, z którymi młody homoseksualista może porozmawiać.

Zobacz też: Węgry nie wycofają się z ustawy wymierzonej w propagandę LGBT

Kresy.pl/Daily News Hungary

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply