We wtorek w zabytkowym, 400-letnim budynku w stolicy Danii wybuchł pożar. Chodzi o budynek Starej Giełdy Papierów Wartościowych z 1625 roku. “To jest nasza katedra Notre Dame” – wskazują mieszkańcy Kopenhagi.

We wtorek rano w Kopenhadze, stolicy Danii, wybuchł pożar w zabytkowym gmachu Starej Giełdy Papierów Wartościowych z 1625 roku.

Pożar, który zaczął się w jednym z pomieszczeń obiektu, szybko opanował dach. W wyniku rozprzestrzenienia się ognia runęła charakterystyczna wieża gmachu.

W trakcie akcji gaśniczej dla ruchu zamknięto okoliczne ulice. Brak doniesień o ofiarach.

Obiekt był w trakcie remontu. Nie są znane dokładne przyczyny wybuchu pożaru.

“Przerażający widok z dzisiejszego ranka, 400 lat duńskiego dziedzictwa kulturowego w płomieniach” – podkreślił na platformie X duński minister kultury Danii Jakob Engel-Schmidt.

Jeden z mieszkańców Kopenhagi powiedział na antenie duńskiej telewizji, że “To jest nasza katedra Notre Dame”. Także wicepremier Danii Troels Lund Poulsen określił pożar jako “moment Notre Dame” dla skandynawskiego kraju.

Do zdarzenia doszło niemal dokładnie pięć lat po gigantycznym pożarze, który spustoszył katedrę Notre-Dame w stolicy Francji, Paryżu.

cnbc.com / polsatnews.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply