Przedsiębiorąca zatrudniał nielegalnie 40 cudzoziemców z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Rosji, Uzbekistanu oraz Gruzji – to wyniki kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Jeleniej Górze. Pracodawcy grozi kara grzywny do 30 tys. zł.

Straż Graniczna poinformowała o sprawie we wtorek. “Funkcjonariusze SG prowadzili kontrolę legalności powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom na terytorium naszego kraju w jednej z firm budowlanych, działających na terenie powiatu jaworskiego. Kontrolą objęto 76 cudzoziemców. Ujawniono naruszenie przepisów prawa wobec 40 cudzoziemców z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Rosji, Uzbekistanu oraz Gruzji” – podkreśla SG.

Jak czytamy, właściciel firmy to 56-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego. W związku z popełnionymi wykroczeniami grozi mu kara grzywny do 30 tys. zł.

Przeczytaj: Ukrainiec nielegalnie zatrudniał 50 cudzoziemców w Polsce

W piątek Straż Graniczna poinformowała o przeprowadzeniu kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców w jednej z agencji pracy tymczasowej na terenie powiatu wołomińskiego. Okazało się, że zatrudniała nielegalnie 78 cudzoziemców.

Przypomnijmy, że pod koniec października Straż Graniczna z Gdyni skontrolowała 348 cudzoziemców zatrudnianych przez jedną z agencji pracy tymczasowej. Okazało się, że blisko 300 osób pracowało nielegalnie.

Zobacz także: Firma z Tarnowa zatrudniała nielegalnie 160 cudzoziemców

strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply