W lipcu zebraliśmy 11,5 tys. PLN. Do zamknięcia budżetu brakuje nam już tylko 1,5 tys. PLN.

Media takie jak Kresy.pl są w stanie utrzymywać się jedynie pod dwoma warunkami. Pierwszym jest dostarczanie Czytelnikom informacji pomijanych w mediach głównego nurtu. Drugim jest świadomość samych Użytkowników. Rzetelne obywatelskie media są w stanie funkcjonować wyłącznie dzięki oddanym i uczciwym Czytelnikom, rozumiejącym odpowiedzialność, jaka na nich spoczywa. Bez regularnego opłacania naszej pracy nie będziemy w stanie wykonywać jej na profesjonalnym poziomie.

Kresy.pl istnieją dzięki temu, że ok. 250 osób wspiera co miesiąc naszą działalność. To zaledwie promil Użytkowników, którzy korzystają z naszej pracy w tym czasie. Gdyby za naszą pracę płacił choćby procent wszystkich odwiedzających, moglibyśmy dziś rywalizować z największymi portalami, zatrudnialibyśmy o wiele większą redakcję, tworzylibyśmy wielokrotnie więcej depesz informacyjnych, bylibyśmy również w stanie codziennie publikować dłuższe, pogłębione teksty publicystyczne i analizy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Kresy.pl w piątce najbardziej sprawdzonych mediów według badaczy z Oksfordu

Nasz portal jest obecnie tworzony przez pięcioosobową redakcję. Wydawanie portalu kosztuje nas miesięcznie 16 tys. PLN. Wpływy z reklam wynoszą około 3 tys. PLN miesięcznie. Brakujące 13 tys. PLN musi pochodzić od Użytkowników. Jeśli cenisz naszą pracę, wyceń ją już dzisiaj.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy, na przełomie maja i czerwca Facebook ściął niemal do zera zasięgi naszych postów. Nasze wpisy publikowane na stronie liczącej prawie 100 tys. fanów docierały do średnio 100 odbiorców. Blokadę wprowadzono bez żadnego ostrzeżenia i bez jakiegokolwiek uzasadnienia. Po kilku tygodniach Facebook nieco poluzował swoje restrykcje, ale wciąż stosuje względem nas tzw. „shadow banning” czyli obcina zasięgi naszych publikacji, co przekłada się na utratę około 1/4 ruchu naszego portalu. Nasz fanpage tworzyliśmy mozolnie przez 10 lat.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Facebook przeprasza i przywraca usunięte zdjęcie Niemców wyłamujących polski szlaban

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply