Dzięki naszym Przyjaciołom w czerwcu udało nam się zebrać kwotę przekraczającą wyznaczony cel, jakim było 13 tys. PLN. W sumie w minionym miesiącu zebraliśmy 13,5 tys. PLN. Dziękujemy! 13 tys. to absolutne minimum niezbędne do utrzymania redakcji w obecnym skromnym składzie. Poniżej tego progu zaczynamy wpadać w kłopoty finansowe. Tymczasem przed nami najtrudniejszy okres w roku — wakacje. Prosimy, bądźcie z nami.

W wyniku obcięcia naszych zasięgów na Facebooku straciliśmy ok. 1/4 naszego ruchu. Przełożyło się to oczywiście na znaczny spadek wpływów z darowizn. Na szczęście mniejszy niż się obawialiśmy. Stan naszej czerwcowej zbiórki był niższy od majowej o jedynie 2 tys. PLN. Spodziewaliśmy się, że strata będzie dwa razy większa.

Przed nami jednak wakacje. Najcięższy okres w roku pod względem ruchu na stronie, a więc także i wpływów z darowizn i reklam. Nawet bez cenzorskich działań Facebooka, liczyliśmy się z tym, że w lipcu i sierpniu będziemy mieć kłopoty. Obecnie stajemy wobec bardzo groźnej kombinacji trzech czynników. Z jednej strony straciliśmy 1/4 ruchu, z drugiej, niezależnie od tego, w wakacje stracimy jeszcze więcej odsłon z powodu urlopów naszych Czytelników, ponadto jeszcze nigdy nie pracowaliśmy w wakacje w tak szczupłym składzie. To ważne, bo w sierpniu dwóch członków naszej redakcji wyjeżdża na dwutygodniowe urlopy, a nasza obecna sytuacja kadrowa nie pozwoli na znalezienie żadnych zastępstw.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Bez odpowiedzialnej postawy naszych Czytelników nie bylibyśmy w stanie tworzyć Kresów.pl. Miesięczny koszt utrzymania portalu wynosi 16 tys. PLN. Tyle wydajemy na pensje 5-osobowej redakcji. W kwocie tej mieszczą się także koszty serwera, obsługi informatycznej oraz księgowości. Wpływy z reklam wynoszą około 3 tys. PLN.

Jeśli cenisz naszą pracę, wyceń ją.

Kresy.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz