Mimo stosowanej względem nas blokady na Facebooku, nasi Darczyńcy wciąż przy nas trwają. Odnotowaliśmy, co prawda, spadek wpływów z darowizn, jednak – biorąc pod uwagę okoliczności – spodziewaliśmy się dużo większych strat. Do wczorajszego dnia włącznie, udało nam się zebrać prawie 10 tys. PLN. Zebranie brakujących 3 tys. PLN, choć możliwe, nie będzie jednak wcale łatwe. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, wyceń dziś koniecznie naszą pracę.

Biorąc pod uwagę fakt, że druga połowa miesiąca jest zawsze o wiele mniej obfita w darowizny niż pierwsza, w tym miesiącu zapewne nie uda nam się powtórzyć majowego wyniku (15 tys. PLN), ani tym bardziej kwietniowego rekordu (16,5 tys. PLN), być może jednak uda nam się zrealizować zakładany na czerwiec cel, jakim było zebranie 13 tys. PLN. Tyle potrzebujemy, by włącznie z wpływami z reklam móc „wyjść na zero”. By tak się stało, potrzebujemy Twojego wsparcia. Jeśli cenisz naszą pracę, wyceń ją.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ataki na nasz portal robią swoje. Pomówienia rozsiewane przez Oko.press i podobne środowiska posłużyły Facebookowi za wygodny pretekst do zbanowania naszego serwisu. Stało się tak nawet mimo faktu, że Kresy.pl zostały uznane przez Oxford Internet Institute za jedno z 5 najbardziej wiarygodnych mediów w polskim internecie.

Na początku tego roku poinformowaliśmy naszych Czytelników o tym, że portalowi grozi likwidacja. Tak rzeczywiście było. W 2018 roku straciliśmy dwóch pracowników, a stan naszego konta nie pozostawiał złudzeń co do najbliższej przyszłości.

Odzew Czytelników przerósł jednak nasze najśmielsze oczekiwania. Do momentu opublikowania naszego lutowego apelu, miesięczne wpływy z darowizn wahały się na poziomie od 3 do 5 tys. PLN. Od lutego wpływy z darowizn nie spadły poniżej 12 tys. PLN. Czytelnicy dosłownie uratowali Kresy.pl.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Mieliśmy podstawy sądzić, że kryzys został zażegnany. Niestety tak nie jest. Obecna sytuacja skutkuje poważnymi problemami finansowymi. Spadek wpływów z reklam i z darowizn daje nam się we znaki już obecnie, a przed nami jeszcze wakacje – najgorszy okres w roku pod względem odwiedzin, a więc i przychodów. Sytuacja robi się znów bardzo groźna, dlatego musimy alarmować zawczasu.

Dziś liczymy przede wszystkim na Twoją rzetelność. Jeśli korzystasz z naszej pracy wyceń ją.

Kresy.pl

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz