Blokada naszych postów na Facebooku kosztowała nas utratę połowy ruchu. Jeśli wciąż nie wyceniłeś naszej pracy, zrób to koniecznie w tym miesiącu. Dziś potrzebujemy Cię bardziej niż kiedykolwiek.

Mimo, iż w maju nie udało nam się zebrać zakładanej kwoty 17 tys. PLN, efekt naszej zeszłomiesięcznej zbiórki jest bez wątpienia dużym sukcesem. W minionym miesiącu nasi Czytelnicy wycenili naszą pracę na 15 tys. PLN. Wraz z wpływami z reklam (4 tys. PLN) pozwoliło nam to zabezpieczyć wszystkie potrzeby portalu i jeszcze odłożyć dwa tysiące na gorsze dni. Niestety, wygląda na to, że te dni właśnie się dla nas zaczęły. Stan czerwcowej zbiórki do dnia dzisiejszego (10 czerwca) wynosi 5 tys. PLN. To niepokojąco mało w porównaniu do poprzednich miesięcy. Dodatkowo, wpływy z reklam spadły o ponad jedną czwartą. Jeżeli w czerwcu nie zbierzemy 13 tys. PLN, będzie to oznaczać, że nasz budżet znowu się nie domyka.

Atak Facebooka na nasze medium wyrządza już realne szkody. Nowy pracownik portalu, którego zatrudniliśmy w maju, odszedł od nas po dwóch tygodniach okresu próbnego. W obecnej sytuacji nie zdecydujemy się na zatrudnienie nikogo na jego miejsce. Na taki krok przyjdzie czas najwcześniej na początku lipca. Będzie to oczywiście zależało od kondycji finansowej portalu.

Jak Facebook cenzuruje nasze treści. Opis działań krok po kroku

W wieczór wyborczy 26 maja, około godziny 20.00, nasza strona na Facebooku została bez żadnego ostrzeżenia zablokowana. Nie podano żadnego uzasadnienia tej decyzji. Pozwolono nam się jednak odwołać, z czego skorzystaliśmy. Po naszym odwołaniu publikacja strony została przywrócona. Blokada trwała około dwóch godzin. Do dziś nie poinformowano nas, co było przyczyną tego incydentu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kilka dni po tym zdarzeniu, 29 maja, ok. godziny 10:00, Facebook zastosował względem nas tzw. „shadow banning”, obcinając niemal do zera zasięgi naszych postów. Działanie to nie było poprzedzone żadnym ostrzeżeniem, nie przesłano nam żadnego uzasadnienia i nie pozwolono nam się w żaden sposób odwołać. Skorzystaliśmy jednak z możliwości odwołania, jaką daje formularz znajdujący się na stronie obywatele.gov.pl

Po niemal dokładnie 6 dniach blokada została częściowo zdjęta, a nasze posty zaczęły być wyświetlane liczbie użytkowników około czterokrotnie mniejszej niż miało to miejsce przed obcięciem zasięgów. Przed zbanowaniem nasze posty trafiały jednorazowo do ok 10 tys. naszych Fanów, często przekraczając tę liczbę, obecnie tylko w nielicznych przypadkach docierają do 5 tys. Fanów, najczęściej nie przekraczając 2 tys. Nasz fanpage gromadzi prawie 100 tys. Użytkowników.

Do dziś nie podano nam żadnych powodów ocenzurowania naszych postów. Facebook nie wskazał żadnego materiału, który w jakikolwiek sposób mógłby łamać ich regulamin. Wiemy, że tego nie zrobią, gdyż takich materiałów po prostu nie ma.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W związku z zaistniałą sytuacją, podejrzewamy, że Facebook od dawna obcina zasięgi naszych postów, stosując względem nas ideologicznie motywowaną cenzurę. Wcześniej tłumaczyliśmy sobie radykalne zmniejszanie zasięgów działaniami mającymi na celu zmuszenie wydawców do płacenia za promowanie postów. Obecnie jesteśmy skłonni przyznać, że oprócz tych działań, Facebook od lat stosuje względem naszego medium cenzurę prewencyjną.

Zobacz także: Bez Ciebie nie przetrwamy ataku Facebooka. Oto 8 rzeczy, które możesz dla nas zrobić

Kresy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zs
  zs :

  No tak, gdyz w Polsce wspolpraca portali moze zastapic fejzboka.

  SLD – POPSL – PIS nie nie zreformowali a wiec ta wspolpraca portali ma cel stonowania wypowiedzi, gdyz ZUS ma tylko 1/3 efektywnosci skladek sciaganych na FUS – jako renty i emerytury otrzymujemy tylko 1/3 skladek.

  Fejzbuk sam siebie zarzyna i bardzo dobrze dla naszych portali.
  Ponizej zalaczam IDEE – dlaczego PIS znika nie wpuszczajac do walki z PO w miastach naszych Narodowcow.

  • zs
   zs :

   Zbigniew Mówi emu
   …………… jezeli brakuje pracownikow, to chyba oczywiste jest, ze lepiej inwestowac w maszyny, automatyzacje, gdyz: maszyny beda sie splacac a pracownicy beda coraz drozsi.

   Roztrzasanie swoich watpliwosci w ocenach liniowych wraz z „uplywem czasu” jest bez sensu, gdyz czas to tylko odczucie – czasu nie ma.

   A czas wliczaja wszystkie banki – wliczaja cos czego nie ma.

   Ciezkie no nie?

   Ciezkie, ale dlatego, ze proste.

   Planuje utworzyc strone z archiwum portali, aby to wykazac.

   Moze przyklad.

   PIS stracil pozycje w miastach, gdzie sa „rencisci i emeryci” przyszli i terazniejsi, dlatego ze:

   1 – zabraklo pieniedzy na wyrownywanie „czasu nieskladkowego” do sredniej krajowej

   2 – obsluga tego problemu zajmuje sie skorumpowane do cna „srodowisko ZUS”, w ktorym sam ZUS jest tylko instytucja katastrofy. (cos jak srodowisko Dudy lub Tuska).

   3 – PIS zaciska sobie petle, gdyz zwalcza srodowiska Narodowosciowe, ktorymi moze posluzyc sie w zwalczaniu – ! nie ludzi w samorzadach, ale wlasnego problemu wewnetrznej korupcji w miastach.

   Dlaczego to jest dowodem, ze czas w polityce, w spoleczenstwie, w gospodarce nie istnieje?

   PIS cofnal sie do chwili, gdy byl mala partia i obiecywal: ze bedzie oskres nieskladkowy np studiowania obliczany wg sredniej krajowej – ze bedziemy budowac sobie mieszkania a nie emigrowac.

   A czym wiecej jest jakas partia pod jakas nazwa?

   My mamy program z poprzednich lat np 2007, 1989, 1956.

   Mamy SLD – POPSL – PIS.

   Czlonkowie, wyborcy tych partii pozostana i wg tej filiozofii wliczajacej czas np kolejne dekady i kolejne pokolenia „rencistow i emerytow” beda mialy ten sam problem.

   Nie chodzi o partie, ale o Banki!

   Dlatego, ze mowimy o pieniadzu.

   Za dekade bedzie to samo – brakuje pieniedzy a z powodu wzrostu zarobkow rosnie strefa biedy, wykluczenia i kosztow socjalu.

   Bedzie emigracja i imigracja, gdyz brakuje pracownikow, bo ble ble ble – od zawsze po 3 kroc ble ble ble bo znowu 3 razy ble ble ble.

   Pierwsze ble ble ble bylo jak wprowadzono dziurkowana kartke do sterowania maszynami tkalniczymi – jedni narzekali na brak pracownikow, drudzy wylapywali Anglikow na niewolnikow w USA, lub wysylali Irlandczykow jako kryminalistow na stepy Australii aby pasali kangury.

   Mamy to samo znowu – co ma do tego czas, ktorego nie ma?

   PIS i UE przypominaja piekarnie, w ktorej przed swietami zabraklo jajek (zostaly tylko jaja w jarmulce), bo nie dowiezli, bo sie potlukly i jedyne co mozna zrobic, to je przetrzepac na kogiel-mogiel – bedzie wiecej.

   Czy PIS jest w stanie powiedziec robotnikom z tkalni Menchesteru, ze nie chodzi o pieniadze i czas do przyszlych wyborow, lecz o zamkniecie kregu w ktorym skoncentrujemy pieniadze wszystkich w rozwijajacym sie kregu.

   Do tego potrzebna jest „sztuczna Suwerennosc”.

   Po co nam nowy PIS – nowe POPSL – nowe SLD?

   To jest przyklad ekspansji PKO na UE i reszte ………. .

   PIS w ZUS oddaje wladze Narodowosciowcom a pieniadze FUS dla PKO, jedna mala ustawa, faktycznie likwiduja cale skorumpowane srodowisko i koszty – tym sie moze chwalic po wsze czasy.

   PKO doskonale radzi sobie z automatyzacja obslugi finansowej.

   Wracamy do punktu wyjscia, np wojny domowej w USA.

   Brakuje pracownikow a nie pieniedzy.

   Znowu bede dzielil a wiec to w UE opisze pozniej.

   Zastanawiam sie jednak po co mi ta szarpanina z wydarzeniami z Menchesteru, jezeli moge miec wlasna strone (?) i archiwum, bez uzywania czasu, ktorego nie ma?

   Czy PKO rozwinie ekspansje na tereny automatyzacji w innych dzedzinach – pod szyldem „Brakuje pracownikow” a wiec trzeba inwestowac w „automatyzacje”.

   To bylby wlasnie taki automat: brakuje pracownikow ………..

   Odpowiadać

   Zbigniew Mówi emu
   Pozornie Narodwcy – srodowisko Narodowosciowe nie ma mozliwosci i pieniedzy – walczac z tym pozorem wgospodarcepl wkleilem to tutaj

 2. zs
  zs :

  Jak w was kochani inwestowac a wiec w przyszlosc, jezeli nie wiecie co to takiego sztuczna inteligencja.

  Z wielkim poswieceniem walczycie z fejzbukiem, jak z ludzmi – prosicie o takie reakcje i pieniadze w slusznej sprawie.

  Ta akcja jest tylko akcja maszyny – wbrew pozorom zamiast zwalczac reklamujecie wroga.

  zainteresujcie sie sztuczna inteligencja i ocencie sami.

  A na marginesie:

  Gdzie macie ubezpieczenia emerytalne i zdrowotne??

  W Polsce – moze tak jak ksieza??