Jak informowaliśmy kilka dni temu, Facebook nałożył na nas blokadę, drastycznie obcinając zasięgi naszych postów. Ta sytuacja poważnie zagraża istnieniu naszego medium. Jeśli chcesz nam pomóc, oto lista, rzeczy, które możesz dla nas zrobić.

1. Wspieraj nas regularnie

Wraz zablokowaniem widoczności naszych postów przez Facebooka z dnia na dzień straciliśmy połowę ruchu. Oznacza to utratę połowy dochodów z reklam i darowizn. Do momentu zablokowania radziliśmy sobie całkiem dobrze. Ze względu na duże wsparcie, jakie otrzymaliśmy od naszych Czytelników, zdecydowaliśmy się nawet na zatrudnienie nowego pracownika. Obecnie nie ma o tym mowy. Pierwsze dni po ataku nie pozostawiają żadnych wątpliwości, że nie tylko nie będzie nas stać utrzymanie załogi w powiększonym składzie, ale samo istnienie portalu jest obecnie poważnie zagrożone. Bez regularnych wpłat Czytelników Kresy.pl znikną w ciągu kilku miesięcy.

2. Włącz powiadomienia

W tym celu musisz kliknąć ikonkę dzwonka znajdującą się w prawym dolnym rogu naszej strony i podążać za instrukcjami. Włączenie powiadomień oznaczać będzie, że otrzymasz natychmiastową informację o każdym publikowanym przez nas materiale. Powiadomienia możesz wyłączyć w każdym momencie samodzielnie. System powiadomień zintegrowaliśmy z naszym portalem rok temu. Obecnie korzysta z niego ponad 14 tys. naszych Czytelników. Uważamy, że gdyby było ich dwukrotnie więcej, bylibyśmy w stanie odbudować statystyki portalu do stanu sprzed blokady na Facebooku.

3. Śledź nas na Twitterze

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że Twitter jest serwisem niemal w równym stopniu obciążonym działaniami ograniczającymi wolność słowa co Facebook, czego świadkami byliśmy całkiem niedawno. Niemniej jednak wciąż posiadamy tam swój kanał komunikacji z Czytelnikami. Obecnie na Twitterze śledzi nas przeszło 8 tys. osób.

4. Dołącz do naszej grupy na Facebooku

Mimo że Facebook stara się nas usunąć ze swojego serwisu, na razie nie zamierzamy całkowicie rezygnować z obecności na tym portalu. Prawie 100 tys. naszych Czytelników wciąż posiada konta w tym serwisie, dlatego zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by odbudować kanał komunikacji z naszą społecznością. W tym celu kilka dni temu założyliśmy na Facebooku specjalną grupę. Dołączając do niej, będziesz otrzymywać powiadomienia o każdym publikowanym przez nas wpisie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

5. Zaproś znajomych do naszej grupy na Facebooku

Pomożesz nam nie tylko dołączając do naszej grupy, ale również zapraszając do niej tak wielu znajomych, jak to możliwe.

6. Daj priorytet naszym postom na Facebooku

Mimo, że Facebook zablokował wyświetlanie naszych postów na profilach naszych Fanów, każdy z nich może samemu odblokować tę funkcję, włączając opcję „wyświetlaj najpierw”. Poniżej znajduje się link do instrukcji wyjaśniającej, jak to zrobić.

7. Ustaw Kresy.pl jako stronę startową swojej przeglądarki

Większość najpopularniejszych przeglądarek można dostosować w taki sposób, by po uruchomieniu jako pierwsza pojawiała się wybrana strona. Jeśli jako stronę startową ustawisz Kresy.pl, pomożesz nam zwiększyć przychody z reklam.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

8. Wspieraj nas regularnie

Tak, już o tym wspominaliśmy, ale jest to na tyle ważne, że przypominamy jeszcze raz. Kresy.pl wykonują swoją pracę, ponieważ ktoś za nią płaci. Tym kimś było do tej pory ok. 300 wspaniałych Czytelników. To zaledwie promil wszystkich Użytkowników portalu Kresy.pl, a po blokadzie nałożonej na nas przez Facebook, liczba ta zapewne skurczy się o połowę. Każda praca domaga się zapłaty. Jeśli korzystasz z naszej pracy, prosimy, wyceń ją.

Kresy.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz