Do tej pory we wrześniu zebraliśmy 9,6 tys. PLN. Do realizacji naszego celu brakuje nam jeszcze 3,4 tys. PLN. Do końca miesiąca pozostało już tylko 5 dni.

W dobie ostrej walki politycznej, podgrzewanej przez zależne od polityków media, jesteśmy dosłownie codziennie zalewani przez głośne wrzutki nie mające najczęściej żadnego głębszego znaczenia. W hałasie tym istotne wydarzenia mające wpływ na nasz przyszły los albo się gubią albo zostają przemilczane. Jednocześnie coraz wyraźniej widać, że w mediach tych zaostrza się cenzura, obowiązują „czarne listy”, jedne poglądy są ciągle powtarzane, inne nie mają prawa się tam pojawić.

Tylko media obywatelskie, nie poddane presji wielkich korporacji lub partii, mogą dziś pozwolić sobie na prawdziwą niezależność i poruszanie niewygodnych tematów. Ich siłą i gwarantem tej niezależności jest fakt, że utrzymują się w większości z darowizn od swoich czytelników. Nie muszą zabiegać o względy grup interesu lub sztucznie generować zasięgów, przekształcając się w tabloid, by utrzymać się z reklam.

Zobacz także: Kresy.pl w piątce najbardziej sprawdzonych mediów według badaczy z Oksfordu

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jednym z nich są Kresy.pl, portal tworzony przez pięcioosobową redakcję. Wydawanie Kresów.pl kosztuje nas miesięcznie 16 tys. PLN. Wpływy z reklam wynoszą około 3 tys. PLN miesięcznie. Brakujące 13 tys. PLN musi pochodzić od Użytkowników. To co jest naszą siłą, może być jednocześnie naszą słabością, gdyż zbyt małe wsparcie Czytelników nie pozwoli nam się rozwijać, a w najgorszym przypadku może zagrozić naszemu dalszemu istnieniu.

Dlatego prosimy, jeśli cenisz naszą pracę, wyceń ją już dzisiaj.

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz