Kresy.pl utrzymują się dzięki gronu osób świadomych swojej odpowiedzialności za istnienie oddolnych, obywatelskich inicjatyw dziennikarskich. Prosimy, dołącz do Czytelników płacących za naszą pracę.

To prosty układ: sam wyceniasz naszą pracę i płacisz tyle, ile uznajesz za stosowne. Jeśli korzystasz z naszej pracy, jeśli nasze artykuły pozwalają Ci lepiej rozumieć otaczającą Cię rzeczywistość, jeśli w końcu zależy Ci na istnieniu naszego medium, prosimy, wyceń uczciwie naszą pracę i wspieraj nas regularnie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Budżet naszego portalu w ponad 80% pochodzi z wpłat Czytelników. Miesięcznie wspiera nas 250 wspaniałych osób. Mimo to każdego miesiąca balansujemy na granicy wypłacalności. To Ty decydujesz o istnieniu Kresów.pl. Jeśli zależy Ci na tym, by nasze medium realizowało swoją misję, prosimy, zacznij płacić za naszą pracę. Zależymy od Twojej rzetelności.

W październiku po raz pierwszy od wielu miesięcy udało nam się zebrać minimalną kwotę niezbędną do zbilansowania naszego budżetu. Miesięczny koszt wydawania portalu Kresy.pl wynosi 16 tys. PLN. Wpływy z reklam wynoszą około 3 tys. PLN miesięcznie. Brakujące 13 tys. PLN musi pochodzić od naszych Czytelników.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl zatrudniają w pełnym wymiarze godzinowym 5-osobową redakcję. Na jej utrzymanie przeznaczamy 14 tys. PLN miesięcznie (brutto). 2 tys. PLN przeznaczamy każdego miesiąca na bieżące wydatki, takie jak serwer, obsługa informatyczna i księgowa.

Zobacz także: Kresy.pl w piątce najbardziej sprawdzonych mediów według badaczy z Oksfordu

Nasz portal jest tworzony przez garstkę skromnie opłacanych pasjonatów. Jest tak dlatego, że tylko 1 promil naszych Użytkowników płaci za naszą pracę. Mimo iż w październiku wsparła nas rekordowo duża ilość Darczyńców (jak pisaliśmy wyżej, było ich aż 250), to w tym samym okresie z naszej pracy skorzystało 215 tys. Użytkowników. Gdyby naszą pracę wycenił choć 1% tej liczby, nie tylko nie musielibyśmy martwić się o przyszłość portalu, ale bylibyśmy dziś wielokrotnie większym medium o proporcjonalnie większym zasięgu i sile oddziaływania na debatę publiczną. 

Dlatego jeszcze raz apelujemy: jeśli korzystasz z naszej pracy, zapłać za nią.

Kresy.pl

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz