Ciężko byłoby znaleźć drugi kraj tak pełen kontrastów i różnorodności jak Hiszpania. Z tradycyjną pobożnością łączy się nowoczesny liberalizm. Widać tam tłumy pielgrzymów modlących się w największych świątyniach czy miejscach kultu religijnego, jak i bezmiar turystów bawiących się w dyskotekach i pod gołym niebem.

To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podczas korridy możemy podziwiać matadorów w walce z bykami w Pampelunie gonić za nimi ulicami miasta. Jeśli natomiast lubimy sok pomidorowy, święto La Tomatina, gdzie możemy się obrzucać do woli pysznymi warzywami na pewno przypadnie nam do gustu. Najlepiej przekonać się o tym na własnej skórze, wybierając ofertę wakacji z https://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania.

Dla spragnionych atrakcji – Ibiza

Ibiza stanowi doskonały przykład różnorodności. Szacuje się, że połowę populacji tej śródziemnomorskiej wyspy stanowią cudzoziemcy. Przeważnie Niemcy i Brytyjczycy. Dzięki jednemu z największych w Hiszpanii portów lotniczych jest doskonale skomunikowana z kontynentem. Tym, co wyróżnia Ibizę od pozostałych kurortów turystycznych zwłaszcza w sezonie letnim, są znane kluby i muzyka elektroniczna, przy której bawią się goście. Jest to raj dla młodych ludzi, lubiących nocne życie, nieskrępowane picie alkoholu i zabawę. Ilość i różnorodność klubów nocnych, dyskotek, na pewno zadowoli najbardziej wybrednych turystów. Z uwagi na ten specyficzny sposób wypoczynku raczej nie jest polecana dla rodzin z dziećmi, gdyż na Ibizie noc nie służy do spania. Najlepiej przekonać się o tym, korzystając z oferty https://dreamtours.pl/wakacje/ibiza. Natomiast poza sezonem, kiedy klubowicze już pojadą do swoich domów na kontynencie, Ibiza kusi urokliwymi pustymi plażami, spokojnymi zatoczkami, malowniczymi domkami ukrytymi wśród wzgórz, dojrzałymi owocami, które możemy zerwać wprost z drzewa oraz atrakcyjnymi cenami w tej ogromnej bazie hotelowej.

Kurorty w zasięgu ręki

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na wakacje na tej malowniczej wyspie, trzeba dokonać wyboru, gdzie się zatrzymamy. Mamy do wyboru ofertę sieci hoteli, nastawioną typowo na turystykę masową oraz kameralne hotele butikowe z niepowtarzalnym klimatem. Jeżeli nie chcemy sami szukać w setkach propozycji, czytać opinii innych turystów w dokonaniu odpowiedniego wyboru pomoże nam na pewno oferta https://dreamtours.pl.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz