Słownik geograficzny Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich, pod red. B. Chlebowskiego, t. 6, Warszawa 1885, s. 307.

Michałówka 5.) M., niem. kol. na obsz. Poddębiec (al. Poddubiec), w pow. rawskim, 13 km. na płn.-wsch. od Rawy ru­skiej, 5 km. na płd.-zach, od sądu powiat, i u­rzędu poczt, w Uhnowie. Jest tu 263 mk. obrz. rzym.-kat., należących do par. w Uhnowie i szkoła ludowa. Przez obszar wiejski idzie kolej jarosławsko-sokolska. Ob. Poddubce.

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz