Z ujawnionych notatek Comey’a wynika, że prezydent USA wielokrotnie rozmawiał z szefem FBI o rosyjskim śledztwie i przekonywał, że zarzuty wobec niego są bezpodstawne.

Treść notatek Jamesa Comey’a była już wcześniej opisywana w amerykańskiej prasie, jednak nie zostały one wcześniej upublicznione w całości. W dokumentach znajduje się wiele nieznanych wcześniej szczegółów.

Po jednej z rozmów były szef FBI napisał, że prezydent USA stanowczo zaprzeczył informacjom zawartym w dossier brytyjskiego agenta Michaela Sttele’a, że w trakcie wizyty w Moskwie w 2013 roku miał zadawać się z podstawionymi przez Rosjan prostytutkami. Donald Trump nazwał te doniesienia za nonsensownymi, zaznaczając jednocześnie, że prezydent Rosji powiedział mu, iż w Rosji są jedne z najpiękniejszych prostytutek na świecie.

CZYTAJ TAKŻE: Trump skomentował swoją decyzję o zwolnieniu szefa FBI

Według relacji Comey’a amerykański prezydent krytykował swojego byłego doradcę Michaela Flynna, jednocześnie przekonując, że jest on dobrym człowiekiem. Sugerował również, aby zaniechać wobec niego śledztwa. Donald Trump zaprzecza, że taka rozmowa miała miejsce. Z notatek byłego szefa FBI wynika także, że prezydent Trump miał być sfrustrowany przeciekami prasowymi z Białego Domu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zwolennicy Donalda Trumpa wskazują, że ujawnione dokumenty wskazują, że prezydent w żaden sposób nie próbował storpedować rosyjskiego śledztwa, a jego przeciwnicy twierdzą, że jest odwrotnie.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz