Zdaniem prezydenta USA James Comey jest „pyszałkiem i megalomanem”.

Donald Trump udzielił wywiadu telewizji NBC, w którym stwierdził, że to on zadecydował o dymisji dyrektora Federalnego Biura Śledczego. Zamierzałem zwolnić Comeya. To moja decyzja (…). Miałem go zwolnić niezależnie od rekomendacji – oświadczył.

Prezydent USA odniósł się do rekomendacji przełożonego Comeya, prokuratora generalnego Jeffa Sessionsa, który ocenił, że dotychczasowy szef FBI nie jest on w stanie skutecznie kierować ważną agencją federalną.

CZYTAJ TAKŻE:
Trump zwolnił szefa FBI
Politico: Trump zwolnił szefa FBI z powodu śledztwa agencji ws. powiązań jego sztabu z Rosjanami

Trump dodał także, że wcześniej pytał szefa FBI, czy został objęty śledztwem w sprawie kontaktów osób z jego sztabu i administracji z Rosją. Trump zaznaczył, że Comey, trzykrotnie zapewniał, że prezydent jest poza zainteresowaniem FBI.

Prezydent USA zaznaczył także, że w FBI pod rządami Comeya panował chaos.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

W swojej rekomendacji Sessions, zarzucił Comeyowi utratę zaufania swoich podwładnych, czemu zaprzeczył dzisiajpełniący obowiązki szefa FBI Andrew McCabe, który zeznał przez komisją Senatu USA ds. wywiadu, że Comey cieszył się szerokim poparciem FBI i cieszy się nim nadal. […] Mam jak najwyższy szacunek dla dyrektora Comeya (…). Praca z nim była największym przywilejem w mojej karierze zawodowej – dodał.

McCabe nie odpowiedział na pytanie, czy kiedykolwiek słyszał o tym, by Comey zapewniał Trumpa, że nie jest objęty śledztwem.

kresy.pl / dziennik.pl / nbcnews.com

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz