PKP Energetyka chce wejść na rynek litewski przy okazji realizacji projektu Rail Baltica.

Railen Baltics, spółka-córka PKP Energetyka jest zainteresowana udziałem w realizacji kolejowych projektów modernizacyjnych na Litwie – podał w środę portal Baltic Times.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Jesteśmy świadkami przygotowań litewskich kolei do wielkich projektów elektryfikacyjnych, które odpowiadają profilowi naszej działalności w Polsce i długoletniemu doświadczeniu. Moglibyśmy wykorzystać te zalety jako wykonawca i dostawca technologii dla planowanych projektów infrastrukturalnych. – powiedział agencji BNS Zbigniew Chyliński, prezes Railen Baltics.

Według Chylińskiego Railen Baltics jest najbardziej zainteresowany Rail Baltica i elektryfikacją linii Wilno-Kłajpeda.

Jak pisze portal Baltic Times, litewskie państwowe przedsiębiorstwo Lietuvos Gelezinkeliai rozpisało już przetarg na elektryfikację tej linii. Będzie to jeden z największych projektów kolejowych na Litwie w ostatnich latach. Środki na jego realizację będą pochodzić głównie z Unii Europejskiej. Według Mantasa Bartuski, prezesa Lietuvos Gelezinkeliai, elektryfikacja linii Wilno-Kłajpeda będzie kosztować 250-300 milionów euro i powinna zakończyć się do 2022 roku.

Rail Baltica to planowana normalnotorowa linia kolejowa mająca połączyc państwa bałtyckie z europejską siecią kolejową. W projekt zaangażowanych jest pięć państw – Polska, Litwa, Łotwa, Estonia i Finlandia. Trasa łącząca Helsinki, Tallin, Rygę, Wilno i Warszawę ma liczyć 870 km.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Rail Baltica leży odłogiem

Kresy.pl / Baltic Times

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz