Znany włoski watykanista piszący dla dziennika Vatican Insider opublikował tekst, w którym krytykuje obecną postawę Polski wobec imigrantów mówiąc, że stoi ona w sprzeczności z naukami Jana Pawła II.

Biskupi i teolodzy czerpią pełnymi garściami z dokumentów świętego Jana Pawła II na temat rodziny, ale jest duża część nauczania, która popadła w zapomnienie, przede wszystkim w jego ojczyźnie– pisze w swoim tekście Andrea Tornielli. Jego zdaniem Polska odwraca się od nauk Ojca Świętego głównie w kwestii imigrantów.

Zamknięcie wobec migrantów i uchodźców okazywane przez rząd Beaty Szydło, sympatyzującej z węgierskim chrześcijaninem Viktorem Orbanem i członkini partii Jarosława Kaczyńskiego, pokazuje, jak dziedzictwo pierwszego papieża pochodzącego z Europy wschodniej zostało pospiesznie odłożone i zapomniane– pisze dalej Tornielli podkreślając, że Jan Paweł II już od lat 80tych wielokrotnie wypowiadał się o potrzebie ochrony migrantów i uchodźców.

PAP/KRESY.PL

forma płatności