O zamiarze wysłania do Syrii specjalistycznego sprzętu poinformował naczelnik Sztabu Generalnego rosyjskiej armii generał Walerij Gierasimow.
Według gen. Giersimowa decyzja o wysłaniu robotów saperskich do Syrii zapadła na najwyższym szczeblu. Prezydent Władimir Putin zdecydował się wysłać je do dyspozycji rosyjskiego Sztabu do Spraw Rozejmu by pomogły one sysryjskiej armii w rozminowaniu Palmiry.
W ostatnich dniach Syryjczycy, przy wsparciu rosyjskie lotnictwa wyparli z miasta ekstremistów z tak zwanego “Państwa Islamskiego”. Ostatnie ich oddziały zostały rozgromione wczoraj. Także z kompleksu unikatowych starożytnych zabytków. Właśnie jego rozminowaniem mają zająć się Rosjanie. Chcą wykorzystać do tego swój najnowocześniejszy sprzęt – zdalnie sterowane roboty saperskie.
tvzvezda.ru/kresy.pl





























