Nowe informacje o Lechu Wałęsie obiegły świat.

O sprawie Wałęsy poinformowała dziś Associated Press. W depeszy podawanej m. in. przez The Independent, The Washington Post czy BBC napisano, że znalezione w ostatnich dniach dokumenty potwierdzają, “że były prezydent Polski, założyciel “Solidarności” Lech Wałęsa był płatnym informatorem komunistycznych tajnych służb bezpieczeństwa między 1970 a 1976 r.“. Depesza informuje też o znalezionych pokwitowaniach odbioru pieniędzy.

O sprawie poinformowała też francuska Agence France-Presse, rosyjska agencja RIA Novosti czy niemiecki “Frankfurter Allgemeine“.

Światowe media publikują też wersję Wałęsy, który wszystkiemu zaprzecza i twierdzi, że służby fałszowały dokumenty na jego temat. Przypominają że były prezydent wygrywał procesy w tej sprawie.

BBC/washingtonpost.com/KRESY.PL

forma płatności