Żołnierz powstania warszawskiego i znany naukowiec Witold Kieżun udzielił poparcia Ruchowi Kukiza. Jego wypowiedź była emitowana na ostatnim kongresie Ruchu.

Prof. Witold Kieżun zaznaczył, że sytuacja w Polsce jest krytyczna.

Struktura administracyjna Polski, cały system zarządzania w Polsce w tej chwili wygląda fatalnie– powiedział prof. Kieżun.

Zdaniem ekonomisty nasz kraj jest kolonią. Większość przemysłu i handlu jest w rękach zagranicznych i m.in. to sprawia, że Polska nie jest samodzielna.

Trzeba walczyć o to, żeby Polska była naprawdę Polską, nie tylko formalnie, ale faktycznie, z punktu widzenia również gospodarczego– przekonywał prof. Kieżun.

W przeprowadzeniu reform, zdaniem naukowca, należy liczyć głównie na ludzi młodych.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników Ruchu Kukiza, wierzę, że wy swoją wiarą potraficie usprawnić nasz kraj, naszą ojczyznę. Wobec tego, wierząc w to, wznoszę wasze hasło: “Potrafisz Polsko!”– zakończył prof. Kieżun.

forma płatności