Obywatel Australii walczący w Syrii w szeregach organizacji “Islamskie Państwo” zaprezentował na swoim koncie na portalu Twitter obrazujące drastyczne skutki jego działalności.
Zdjęcia na profilu Khaleda Szaruffa przedstawiają kilkuletniego chłopca, trzymającego glowę zdekapitowanego człowieka. Zdjęcie Szaruff opatrzył komentarzem: “mój chłopak!” sugerując, że jest jego synem. Wcześniej zamieszczał na profilu fotografię swojego znajomego Mohammeda Elomara, który trzymał ludzkie dwie głowy.
Organizacja “Islamskie Państwo” została założona w czasie walk z prezydentem Syrii Baszarem Al-Asadem wiosną zeszłego roku przez członków irackiej Al-Kaidy. Wkutek wsparcia z Arabii Saudyjskiej i Kuwejtu, a także tolerancji Turcji, organizacja zdoałał przechwycić północno-wschodnią część Syrii. Od początku tego roku wzmogła nacisk na Irak, gdzie w czasie czerwcowej ofensywy opanowała rozłegłe obszary trzech prowincji na północy i zachodzie tego kraju. 29 czerwca proklamowała swoje przywódcę – Abu Bakra Al-Bagdadiego “kalifem Ibrahimem” i wezwała do reliacji ideału wszechmuzułmańskiego kalifatu.
Znana jest z całkowitej nietolerancji dla wszystkich niepodzielających jej poglądów polityczno-religijnych. Członkowie “Islamskiego Państwa” masowo ścinają głowy wziętych do niewoli żołnierzy syryjskich i irackich, a także cywilnych mieszkańców podległych sobie obszarów. Praktykuje także krzyżowanie swoich przeciwników.


twitter.com/prawy.pl/kresy.pl





























