Administratorzy anglojęzycznego profilu “Prawda o sytuacji na Ukrainie” (“Truth about situation in Ukraine”) prowadzonego przez zwolenników skierowanej przeciwko rządowi w Kijowie rebelii na wschodzie kraju przypominają o pogromie Żydów lwowskich po wejściu Niemców do Lwowa w 1941 oraz o ludobójstwie na Polakach na Wołyniu w 1943.
Zwolennicy separatystów są krytycznie nastawieni do uczestników tzw. EuroMajdanu. Zarzucają im, że są następcami Bandery i posługują się czarno-czerwonymi flagami UPA.
Przedstawiają też zbrodnie, jakich dopuszczali się banderowcy na Ukrainie Zachodniej (tak właśnie określono terytorium polskich Kresów pod ówczesną okupacją niemiecką). W dalszej części Kresy nazwane są jednak “terytorium Polski pod okupacją nazistowskich Niemiec”.
Administratorzy zarzucają też Unii Europejskiej i Stanom Zjednoczonym zwalczanie “legalnego rządu Ukrainy”.
Truth about situation in Ukraine
Kresy.pl





























