Lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji stwierdził, że w razie wybuchu szerszego konfliktu o Ukrainę Polska i kraje nadbałtyckie zostaną „zmiecione”

Jak mówił Żyrinowski w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji Rossija24 „o wszystkim związanym z wojną i pokojem, a dziś sprawach związanych z Ukrainą, będzei decydować jeden człowiek – głowa rosyjskiego państwa. Jakiego planu nie napisali by w NATO, jakich dyrektyw by nie podpisał Barack Obama, wszyscy oni nie będą mieli żadnej siły […] Główna decyzja o trzeciej wojnie światowej, jak jestem pewny, już podjęta […] Przybałtyka i Polska, one zostaną zmiecione. Tam niczego nie będzie. Ameryce nic nie grozi, ona daleko, a państwa wschodnieuropejskie same siebie narażają na groźbę całkowitego zniszczenia […] Nie możemy dopuścić aby z tych terytoriów wleciały samolty i rakiety skierowanę w stronę Rosji”.

Kilka dni temu Żyrinowski mówił w Dumie „co oni chceli zrobić – Zachód? Zrobić z Ukrainy Polskę-2. Polska to ich wierna forpoczta, dzięki mocnym antyrosyjskim nastrojom, i Przybałtyce, w Przybałtyce nienawidzą Rosjan, i w Polsce”.

vesti.ru/kresy.pl

17 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • maczek
    maczek :

    @ Jan53:
    11.08.2014 20:10). JAK DŁUGO MOŻNA ZNOSIĆ SZCZEKANIE KUNDELKA UNIJNEGO . Proponował nam niepowtarzalna szansę pokojowego odzyskania Wschodnich województw . Mogliśmy znowu odzyskać nasze zasoby kulturalne i terytorialne i stać się partnerem dla Europy. Kretyni z rzadu zmarnowali ta szansę tak jak zmarnowali szansę odzyskania Wileńszczyzny.

    • jan53
     jan53 :

     @Maczek:Nie w ten sposób i nie z „pośrednictwa” tego idioty.Nic nie ma za darmo,tymbardziej od Ruska.Jezeli chcieli pokazac swa „wielkość” to mogli w latach 90 ub.wieku wrocic do „anulowanego” w czerwcu Paktu Ribbentrop-Molotow” i raz na zawsze wyprostować wszystkie sprawy.Jednak ich chciejstwo posiadania polaczone z mongolskimi genami doprowadzi do tego samego co imperium Dzingis-Chana.

     • maczek
      maczek :

      @ Jan53: 11.08.2014 22:41Nic nie ma za darmo,tym bardziej od Ruska.Jeżeli chcieli pokazać swa „wielkość” to mogli w latach 90 ub.wieku wrocić do „anulowanego” w czerwcu Paktu Ribbentrop-Molotow” i raz na zawsze wyprostować wszystkie sprawy. I złożyli takie propozycje (mam na ten temat gdzieś zapisane materiały.Powodem że ne stało się tak jest ZDRADA przez tamtą ekipę rządową Geremek,Michnik , Wąłęsa , Kaczyński i całe pseudo solidarościowe bydło Utajnienia tej propozycji i Prośba bodaj że do Gorbaczowa o zaniechanie tych działań A mogliśmy pokojowo odzyskać Nasze Ziemie . Prawda o tym jest nadal ukrywana. Jak odszukam te materiały to je zamieszczę .

  • sylwia
   sylwia :

   Scenariusze wojenne NATO zakładały prowadzenie głównych operacji przeciwko siłom Paktu Warszawskiego na terytorium Polski z natychmiastowym użyciem broni jądrowych. Żirinowski nie mówi nic nowego, tylko że zamiast Paktu Warszawskiego przeciwnikiem będzie armia rosyjska. Użyta broń może byc neutronowa. Spwoduje ona śmierć organizmów żywych przez bardzo wysokie promieniowanie,np. ludzi, zwierząt i ptaków. Jest ona wielodniowa i bolesna wsród konwulsji, wymiotów, opuchlinie mozgu i wyciekach przed nozdrza i oczodoły. Znaczny procent infrastruktury pozostanie w stanie użyteczności. Pod tym względem Żirinowski może się mylić. Jednak kraj byłby wyludniony. Napewno nasi politycy z POPiSu uważają, że ich płomienna a nieodwzajemnniona miłość do ukraińskiego faszyzmu jest warta ryzykowania naszej zagłady, tak jak już skazali swym obszczekiwaniem Rosji nasza gospodarkę na wielomiliardowe straty. http://www.ippnw.org /pdf/mgs/psr-1-1-mccally.pdf

 1. m_szkudlarski
  m_szkudlarski :

  No cóż, idealnego wyjścia z kryzysu ukraińskiego nie ma i nie będzie. Najlepszym rozwiązaniem byłaby oczywiście powszechna, światowa zgoda na podział Ukrainy, ale na to nikt przy zdrowych zmysłach nawet nie liczy. Polski rząd obrał jednak dość dziwaczną, mesjanistyczną formę prowadzenia polityki zagranicznej. Bronimy zatem „bratniego” narodu ukraińskiego, ale robimy to całkowicie za darmo, bez wizji jakichkolwiek korzyści. Jednocześnie narażamy się na ogromne straty gospodarcze związane z pakietem sankcji, które UE i USA nakładają na FR oraz kontrsankcje ze strony FR. Efekt? Nic nie zyskamy, a wiele stracimy. No, ale nic się tutaj nie zmieni, nawet po wyborach, bo PiS również jest zakochany w neobanderowcach. Już nawet „Slava herojam, Slava Ukraini” mają opanowane do perfekcji. Jeszcze tylko widły do ręki i będzie pięknie…

   • maczek
    maczek :

    uri: 12.08.2014 11:03 Najlepszym rozwiązaniem jest głęboki kryzys gospodarczo-społeczny na ukrainie i rozpad tego bolszewickiego tworu. Wszyscy przy zdrowych zmysłach na to liczą. Oczywiście poza takimi banderowskimi popychadłami jak na tym forum . uri napisz w którym oddziale ZUwP teraz piszesz .BO przerzucają twoje IP. na kilka oddziałów i ciężko cie ud…ić .

 2. sylwia
  sylwia :

  Ukrofaszyści i banderowcy, łącznie z niewdzięcznymi studentami ukraińskimi, spełniają pożyteczną funkcję swymi wpisami. Dzięki nim, ci Polacy, którzy naiwnie idealizowali Ukraińców zachodnich widzą teraz ich agresywność, arogancję, zakłamanie, obłudę, falsz, złośliwość, bezkrytyczność i plytkość analityczną, a nawet jej brak. Odrażająca nacja.