W pobliżu miejscowości Stare Masiewo (woj. podlaskie) znaleziono ludzkie szczątki. Formalne śledztwo ma zostać wszczęte w poniedziałek.

Informację o odnalezionych szczątkach policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku otrzymali około godz. 11:20.

„Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności w związku z odnalezieniem szczątek ludzkich w rejonie miejscowości Stare Masiewo w gminie Narewka” – podaje podlaska policja na Twitterze.

Jak poinformował szef hajnowskiej prokuratury rejonowej Jan Andrejczuk, policjantów powiadomił mężczyzna, który – jak się wyraził prokurator – już wcześniej znajdował na terenie Puszczy Białowieskiej zwłoki i szczątki migrantów, którzy tam zmarli.

– Znalezione szczątki ludzkie, to czaszka, miednica i długie kości, prawdopodobnie nóg – powiedział prokurator Jan Andrejczuk.

Przy szczątkach nie odnaleziono żadnych dokumentów. Nie można więc wstępnie ustalić pochodzenia, wieku, czy płci osoby zmarłej.

Kilka dni temu w tej samej okolicy znalezione zostały zwłoki młodego mężczyzny. Mowa była o rezerwacie ścisłym Białowieskiego Parku Narodowego i trudnodostępnym, podmokłym terenie. Ze znalezionych dokumentów wynikało, że może to być 27-letni Afgańczyk.

Na razie sprawa jest jeszcze w hajnowskiej prokuraturze, ale – podobnie jak przy innych tego typu śledztwach – zebrane w początkowej fazie dowody będą przekazane do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. To do niej trafią bowiem wszystkie pojedyncze postępowania, w których ustalane są okoliczności śmierci osób, których zwłoki zostały znalezione w pobliżu granicy z Białorusią w Podlaskiem.

CZYTAJ TAKŻE: Gruzini i Ukrainiec przemycali imigrantów

Kresy.pl / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz