Zatrzymano obywatela Armenii organizującego przemyt imigrantów

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Armenii zamieszkałego na terenie województwa wielkopolskiego Mężczyzna zaangażowany był w organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy naszego państwa.

Jak poinformowała w środę Straż Graniczna, funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie w trakcie prowadzonych czynności zebrali materiał dowodowy świadczący o tym, że w organizację przekroczenia granicy naszego państwa wbrew przepisom zaangażowany jest obywatel Armenii zamieszkały w okolicach Poznania.

Prokuratura Rejonowa w Augustowie wystawiła postanowienie o zatrzymaniu i doprowadzeniu podejrzanego mężczyzny.

17 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Poznań – Ławica zatrzymali obywatela Armenii i przekazali mężczyznę w celu prowadzenia dalszych czynności funkcjonariuszom z Augustowa.

18 października przedstawiono mu zarzut organizowania przekroczenia granicy państwa wbrew przepisom 4 obywatelom Iranu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Augustowie, Sąd Rejonowy w Augustowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zobacz też: Funkcjonariusze SG w tym roku średnio odprawiali dziennie ponad 100 tys. osób

Dodatkowo w trakcie kontroli legalności pobytu stwierdzono, iż przebywa on na terytorium Polski bez ważnego dokumentu. W stosunku do cudzoziemca wszczęto postępowanie o zobowiązaniu do opuszczenia kraju.

Od początku 2022 r. Podlaski Oddział Straży Granicznej zatrzymał już 356 osób za pomocnictwo i organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy.

Zobacz też: Gruzin i Rosjanin zatrzymani pod zarzutem przemytu imigrantów

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply