Badający sprawę zamachu z 14 lipca prokurator podważył również twierdzenie francuskiego ministra spraw wewnętrznych jakoby „radykalizacja” terrorysty przebiegała bardzo szybko w ostatnim okresie.

Prokurator Francois Molins twierdzi, że uchodźca z Tunezji Mohamed Lahouaiej-Bouhlel, który dokonał zmachu terrorystycznego z 14 lipca „miał wsparcie logistyczne”. Mówił o grupie czterech osób. Jest wśród nich para Albańczyków, która zapewniła zamachowcowi pistolet oraz 22-latek, który w nocy poprzedzającej atak wymieniał z terrorystą wiadomości sms na temat dostarczenia karabinu AK-47. Molins podkreślał także, że zamach „był planowany miesiącami”.

Tymczasem wkrótce po zamachu minister spraw wewnętrznych Francji Bernard Cazeneuve twierdził, że nie ma dowodów na to, że jego sprawca kierował się ideologią islamistyczną. Gdy stało się oczywiste, że jest inaczej, Cazeneuve mówił, że „radykalizacj” Lahouaieja-Bouhlela nastąpiła „bardoz szybko” w krótkim okresie przed atakiem.

Wjeżdżając ciężarówką na zatłoczoną promenadę w Nicei Lahouaiej-Bouhlel przejechał 84 osoby.

Czytaj także: Nicea: Uzbrojony terrorysta wjechał ciężarówką w tłum ludzi

bbc.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz