O oprawie meczu Legii, w której kibice przypomnieli o cywilnych ofiarach zabitych przez Niemców podały dzienniki m.in. we Włoszech czy Wielkiej Brytanii.

Oprawa pokazana przez kibiców Legii przed rozpoczęciem środowego meczu w eliminacjach Ligi Mistrzów składała się z gigantycznego transparentu przypominającego, że podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 tys. ludzi, w tym tysiące dzieci. Na transparencie można było zobaczyć wizerunek postaci w niemieckim mundurze przykładającej do głowy przerażonego dziecka w czapce z flagą Polski pistolet. Podczas prezentacji transparentu kibice Legii odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Kibice podnieśli również kartony układające się w flagę Polski i datę 1944.

Informacja o tej oprawie pojawiła się m.in. we Włoszech, gdzie trafiła na czołówki Calciomercato i stronę główną Corriere dello Sport. Informację podał także największy tabloid w Wielkiej Brytanii – The Sun. Informujący o tym na Twitterze Michał Pol, dyrektor pionu sportowego w Grupie Onet-RASP, podkreślił, że to mógł być pierwszy raz, kiedy przeciętni Brytyjczycy usłyszeli o powstaniu Warszawskim

ZOBACZ TAKŻE: Piłkarze Legii Warszawa oddali hołd bohaterom powstania

O oprawie przygotowanej przez kibiców Legii pisał także największy serwis sportowy w Brazylii – Globoesporte. Informację wraz ze zdjęciami zamieścił również Sports Illustrated, który dodatkowo opisał historię powstania warszawskiego. O oprawie napisały także serwisy w Chorwacji i Serbii.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Wesprzyj nas.

Oprawa nie spodobała się Tomaszowi Lisowi, który na swoim Twitterze komentując działanie kibiców Legii, stwierdził, że jest na nie. Oświadczył: [Oprawa – red.] zgodna z linia PIS, niemądra, nie oddająca hołdu ofiarom tylko budząca nienawiść do narodu, z którego byli oprawcy. Żałość.

W podobnym tonie oprawę opisał Przemysław Szubartowicz z serwisu Wiadomo.co. Ten głośny transparent na Legii to jest żywy wstyd. Wojna skończyła się ponad 70 lat temu, Niemcy to nie naziści. Prymitywne, absolutne dno. Podgrzewanie antyniemieckich fobii w prymitywnej oprawie kibolskiej powierzchowności. To raczej wstyd, a nie powód do pochwał. Wielki wstyd.

Film prezentujący oprawę przygotowaną przez kibiców:

kresy.pl / wirtualnemedia.org

Reklama2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir :

    Niemcy zniszczyli Naród i majątek Polski nie ponosząc za to prawnej odpowiedzialności. Niemcy w swej historii byli wielokrotnymi bandytami,mordercami,złodziejami,gwałcicielami i zwyrodnialcami-tego z ich strony doznała boleśnie na wiele pokoleń Polska.Za polską współczesną biedę odpowiedzialni są Niemcy.Absolutnie nie jest dnem i wstydem przypominanie Niemcom ich zbrodni i bestialstwa,to elementarz sprawiedliwości.Niemcy prawnie zobligowane są do wypłacenia Polsce olbrzymich reparacji-odszkodowań za ich niczym nie sprowokowane bandyckie mordy i II-giej W.Ś. w Polsce zniszczenia.