YouTube zablokował kanał rosyjskiej Dumy

YouTube zablokował kanał rosyjskiego parlamentu „Duma TV” – poinformował w sobotę Reuters. Kanał został zablokowany z powodu naruszenia warunków korzystania z witryny.

Jak poinformowała agencja prasowa Reuters, YouTube zablokował kanał rosyjskiego parlamentu „Duma TV”. Kanał został zablokowany z powodu naruszenia warunków korzystania z witryny.

Duma posiadała łącznie 145 000 subskrybentów kanału.

Blokadę skomentowała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

„Podobno YouTube podpisał na siebie wyrok. Zapiszcie treści, przenieście na rosyjskie platformy. I to tak szybko, jak to możliwe” – napisała Zacharowa.

Warto przypomnieć, że Facebook usunął grupy i konta powiązane z białoruskim KGB. Były odpowiedzialne za krytykowanie Polaków za traktowanie imigrantów z Bliskiego Wschodu, a także za rozpowszechnianie informacji o poddawaniu się bez walki ukraińskich wojsk.

Białoruskie KGB rozpowszechniało e w języku polskim i angielskim wiadomości o poddaniu się wojsk ukraińskich bez walki i ucieczce przywódców państwa z kraju.

Ten sam aparat był początkowo używany do krytykowania polskiego rządu za traktowanie migrantów z Bliskiego Wschodu, ale w marcu przesunął się na organizowanie protestów przeciwko rządowi w Polsce.

„Usunęliśmy niewielką sieć 27 kont na Facebooku, dwie strony, trzy grupy i cztery konta na Instagramie za naruszenie naszych zasad dotyczących skoordynowanego, nieautentycznego zachowania. Ta sieć działała z Rosji i Ukrainy i była skierowana głównie na Ukrainę” – wyjaśniła Meta.

„Ta sieć wykorzystywała fałszywe konta i obsługiwała fikcyjne osoby i marki w całym Internecie – w tym na Facebooku, Instagramie, Twitterze, YouTube, Telegramie i VK”.

W raporcie zauważono, że inna sieć z siedzibą w Sankt Petersburgu w Rosji obrała sobie za cel Nigerię, Kamerun, Gambię, Zimbabwe i Demokratyczną Republikę Konga z wiadomościami krytycznymi o wpływie Francji na kontynencie afrykańskim.

Zobacz też: Facebook i Instagram zakazane w Rosji

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz