Poseł Robert Winnicki przemawiał podczas demonstracji środowisk narodowych pod ambasadą Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Winnicki powiedział: Sprawa ustawy [447 – red.] jest bardzo ważna, a jest bagatelizowana przez polski rząd. W grudniu ubiegłego roku zgłosiłem interpretację w tej sprawie czekałem miesiąc, aby MSZ zajęło się tą sprawą. Mamy do czynienia z biernością ze strony rządu i MSZ. Na moją interpretację odpowiedziano, że Polska od lat jest poddawana naciskom i od lat na różnych spotkaniach i gremiach mamy do czynienia z ofensywą środowisk żydowskich w sprawie roszczeń majątkowych.

Poseł podkreśla, że nie stało się to nigdy przedmiotem debaty publicznej w Polsce. Winnicki dodał, że ta sprawa była i jest ukrywana, tak przed obecnych jak i byłych rządzących. Zdaniem posła wyśmiewano tych, którzy o tym głośno mówili. Przypomniał również, że nazywano to spiskową teorią dziejów lub antysemityzmem.

ZOBACZ TAKŻE: Narodowcy będą pikietować pod ambasadą USA w Warszawie przeciw ustawie 447

Lider Ruchu Narodowego przypomniał, że praca nad ustawą 447 trwała w USA od roku. Dodał, że było to wiadome podczas wizyty Donalda Trumpa w Warszawie. Zdaniem posła wystąpienie przez PiS z żądaniem odszkodowań wobec Niemiec było związane z pracą nad tą ustawą. Według Winnickiego nie dojdzie do realizacji odszkodowań, ponieważ Polska ma za małą siłę polityczną, aby wyegzekwować te żądania. Poseł zapytał również retorycznie, czy Polska ma odpowiednią siłę polityczną, aby obronić się przez żydowskimi roszczeniami wspieranymi przez aparat państwowy USA.

Zdaniem Winnickiego stawianie sprawy – zapłaćmy roszczenia żydowskie, a potem postarajmy się o odszkodowania od Niemców jest pułapką logiczną. Podkreślił on raz jeszcze, że nasz kraj nie ma wystarczającej siły, aby otrzymać odszkodowania, a jednocześnie roszczenia żydowskie są nieuprawnione. Mamy do czynienia z gangiem wyłudzaczy – międzynarodowym gangiem hochsztaplerów – powiedział poseł.

Winnicki podkreślił, że MSZ stwierdziło, że nie można ocenić tej ustawy, ponieważ nie weszła ona jeszcze w życie. “To absurd” – stwierdza poseł. Postawa rządu Prawa i Sprawiedliwości wobec Izraela nie jest na klęczkach – to pełzanie wręcz – twierdzi poseł. Przypomniał również, że obok akcji prawnej trwa akcja propagandowa, przedstawiająca Polaków jako nazistów, która odbywa się przy pełnej bierności ze strony polskiego rządu.

Kresy.pl / facebook.

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. RAFALXJXJXJ
  RAFALXJXJXJ :

  WINNICKI NA PREZYDENTA
  Zbierajcie w całej Polsce podpisy sprzeciwu wobec ustawy 447 i naciskajmy na ambasade USA oraz Czaputowicza . Byc może potrzebna tu bedzie pikieta pod miejscami stacjonowania wojsk USA w Polsce . To samo skoordynowac z akcją polonii amerykańskiej .

 2. donald
  donald :

  Po uchwaleniu ustawy 447 USA staly sie wrogiem narodu Polskiego. Teraz trzeba pisac petycje by wojska amerykanskie opuscily Polske. Ustawa 447 jest ustawa gangsterska a armia amerykanska moze byc uzyta przeciwko nam w celu okradzenia nas.

 3. donald
  donald :

  Ponizej artykul z Haaretz z 22 kwietnia 2018. Link do grafiki pokazuje liczbe zabitych i rannych Palestynczykow od 30 marca do 22 kwietnia. (37 zabitych protestujacych Palestynczykow, 1700 rannych od strzalow broni palnej, 500 zranionych przez gumowe kule). Czy ktos wie jaka restytucje bedzie zatwierdzal kongres USA w tej sprawie?

  Since the series of demonstrations known as the March of Return began on March 30, Israeli soldiers have killed 37 Palestinians and wounded about 5,000, of whom 36 percent were wounded by live bullets.

  Graphic explaining Palestinian casualties in Gaza border protests

  https://www.haaretz.com/polopoly_fs/1.6014134.1524428715!/image/1456138060.jpg_gen/derivatives/size_1496xAuto/1456138060.jpg

  Doctors at Gaza’s Shifa Hospital said they haven’t seen such severe wounds since Israel’s Operation Protective Edge in Gaza in 2014. The aid group Medecins Sans Frontieres said its medical teams have given postoperative care to people “with devastating injuries of an unusual severity, which are extremely complex to treat. The injuries sustained by patients will leave most with serious, long-term physical disabilities.”

  Since April 1, MSF has given postoperative care to 500 people with bullet wounds, mostly in the lower extremities. Most were young men, but some were women or children.