Po wyroku brytyjskiego Sądu Najwyższego rząd Theresy May złożył projekt ustawy zezwalającej na Brexit.

Brytyjski rząd przedstawił w czwartek projekt ustawy, na mocy której posłowie do Izby Gmin i członkowie Izby Lordów mają wydać zgodę na rozpoczęcie procesu wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Parlament odbędzie debatę na temat tej ustawy we wtorek i środę w przyszłym tygodniu, a następnie 6-8 lutego będzie on dyskutowany na poziomie komisji – zapowiedział przywódca większości rządowej w Izbie Gmin David Lidington, przedstawiając harmonogram prac parlamentarnych na najbliższe dwa tygodnie.

Rząd May wyznaczył termin na rozpoczęcie Brexitu nie później niż na 30 marca. Do tego czasu będzie się musiało odbyć głosowanie w tej sprawie. Konserwatyści pozostają spokojni uznając, że dysponują w Westminsterze niezbędną większością..

Czytaj również: Brexit tylko za zgodą Westminsteru

kresy.pl/ pap
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz