Blisko połowa Brytyjczyków uważa, że jeśli w referendum większość z nich opowie się za wyjściem z UE, to premier David Cameron powinien ustąpić ze stanowiska.

Za takim rozwiązaniem opowiada się 48 proc. badanych obywateli Wielkiej Brytanii. Cameron zapewniał wcześniej, że nawet jeśli jego kraj znalazłaby się poza Unią Europejską, to nadal będzie stał na czele rządu. W tej kwestii może liczyć na poparcie 44 proc. ankietowanych.

W Partii Konserwatywnej są osoby, które byłyby zainteresowane zastąpieniem Camerona na fotelu premiera. On sam jest uważany za twarz kampanii na rzecz pozostania w Unii, stąd zwycięstwo zwolenników Brexitu będzie klęską Camerona. W ostatnim czasie dochodziło do napięć między Cameronem a burmistrzem Londynu Borisem Johnsonem oraz liderem konserwatystów w PE, Syedem Kamallem. Według mediów, w prywatnych rozmowach ze swoimi partyjnymi kolegami brytyjski premier miał używać ostrych słów.

Polishexpress.co.uk / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz