Julia Tymoszenko i mer Lwowa Andrij Sadowyj zbierają podpisy pod wnioskiem o dymisję premiera Jaceniuka. Jego dymisje popiera też blok prezydenta Petra Poroszenki.

Julia Tymoszenko i Andrij Sadowyj zbierają podpisy pod wnioskiem o dymisję Jaceniuka – podaje serwis Unian. Jutro premier Jaceniuk ma przedstawić raport dotyczący swojej działalności, jeżeli do tego czasu zbierze się 150 podpisów głosowanie nad jego dymisją mogło by się odbyć tego samego dnia.

Deputowany „Bloku Petra Poroszenki” Siergiej Kalinin już ogłosił, że frakcja poprze dymisje Jaceniuka. Jaceniuk jest oskarżany o spowalnianie reform oraz nie radzenie sobie z problemem korupcji w jego kraju. Sam premier odrzuca wszelkie zarzuty i mówi, że to Rosjanie próbuja zdestabilizować sytuację na Ukrainie podkopując jego pozycję.

Unian.net/KRESY.PL

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. pro_patria
    pro_patria :

    Szmaciarz banderowiec jaceniuk opuszcza na swoje szczęście żywy (na chwilę obecną) opuszcza stery zmierzającego do nikąd sztucznego tworu bankruta. Niestety stara się przejąć je mega-banderowiec pomiot sadowyj. Może się mylę, może na szczęście dla mojego kraju: mam nadzieję, że upaińskie ścierwo sadowyj nie będzie uprawiał polityki tylko poniesie go zbrodniczy zew i bezpardonowo uderzy w pisiorkiów. Może bezpośrednie zagrożenie zmusi pisiory poprzez stanowczą reakcję opinii publicznej do ostatecznego starcia z powierzchni Europy banderlandu.